O Serialu

Ta kultowa produkcja BBC to pozycja obowiązkowa dla fanów brytyjskiego poczucia humoru. Snobistyczna gospodyni domowa jest zdeterminowana, by wspiąć się po szczeblach drabiny społecznej, pomimo robotniczych powiązań jej rodziny. Główna bohaterka nieustannie denerwuje tym swojego wiecznie cierpiącego męża, terroryzuje siostry i znajomych z sąsiedztwa, przede wszystkim jednak... bawi do łez kolejne pokolenia widzów na całym świecie.

Hiacynta Bukiet (którą gra Patricia Routledge - dwukrotnie nominowana za tę kreację do nagrody BAFTA) uparcie wymawia swoje nazwisko jako „Buuukiet”, bo nieustannie szuka okazji, by dodać swojej pozycji społecznej należnego, w jej mniemaniu, splendoru. Ku rozpaczy swojego zazwyczaj milczącego męża, Ryszarda (Clive Swift), ta kobieta zawsze chce być postrzegana jako dama z towarzystwa. Zachowuje się niczym osoba z towarzystwa, choć jest „zaklinowana” na szczeblu tuż poniżej swojej siostry Violet - tej, co ma basen, saunę i miejsce na kucyka, i powyżej swoich sióstr z klasy robotniczej - Dorotki, zwanej Stokrotką (Judy Cornwell), zamężnej z człowiekiem wyjątkowo powolnym (Geoffrey Hughes), i Róży (Mary Millar), wiecznie poszukującej „drugiej połówki”. Zamiłowanie Hiacynty do nieskazitelnych rozrywek niepokoi jej sąsiadkę, Elżbietę (Josephine Tewson), która często jest zapraszana do domu państwa Bukietów na kawę i przeżywa wtedy „porcelanowe” katusze. Rozwiedziony brat Liz, Emmet (David Griffin), który również mieszka w sąsiedztwie, naśmiewa się z arystokratycznych póz pani domu i ucieka przed nią, bo w jego obecności ona zaczyna śpiewać w nadziei, że on obsadzi ją w jednym ze swoich musicalowych przedstawień małego teatru. Nawet uosobienie spokoju i taktu, Wikary (Jeremy Gittins) na wszelkie sposoby stara się unikać tej osoby. Ale Hiacynta Bukiet zawsze potrafi postawić na swoim i zrobi wszystko, by podkreślić swoje wysokie aspiracje, czym wywołuje salwy śmiechu u kolejnych pokoleń wielbicieli swojego talentu.

„Co ludzie powiedzą?” (tytuł oryginalny: „Keeping Up Apperances”) to klasyka gatunku. Ten serial komediowy powstał w Wielkiej Brytanii w latach: 1990 – 1995. Zrealizowano pięć sezonów, łącznie czterdzieści odcinków i wszystkie pokażemy na naszej antenie: od 1 lipca 2021 roku w każdy czwrtek od godz. 9:00.