2024-05-29

„Hellboy”: Czerwony demon w walce po stronie sił dobra

0

Znakomita ekranizacja kultowego komiksu Mike'a Mignoli zrealizowana przez Guillermo del Toro. Ron Perlman w roli sprowadzonego na ziemię demona, który dzięki trosce opiekuna staje się orężem w walce dobra ze złem. Czy wraz z przyjaciółmi zdoła ochronić ludzi przed piekłem na ziemi? Kultowy film „Hellboy” 1 czerwca o godz. 0:10 w Polsat Seriale.

Za wszelką cenę
Pod koniec II wojny światowej, kiedy dni III Rzeszy były już policzone, zdesperowani naziści próbowali ratować się wszelkimi sposobami, uciekając się nawet do wykorzystania magii. Podczas jednego z sekretnych rytuałów okrutny szaleniec Grigori Rasputin przywołał demona nazwanego później Hellboy'em z zamysłem czynienia zła. Miał on być zwiastunem apokalipsy. Na szczęście jednak został uratowany przez aliantów.

Natura kontra wychowanie
Założyciel tajnej organizacji Biuro Badań Paranormalnych i Obrony profesor Trevor „Broom” Bruttenholm wziął Hellboy'a pod swoją opiekę i wychował jak własnego syna, rozwijając jego umiejętności. Z czasem, pomimo swojego mrocznego, szatańskiego pochodzenia demon staje się mistrzem czynienia dobra - zwalczając siły ciemności, które zagrażają światu.

Na straży porządku
Hellboy staje się częścią specyficznej rodziny, do której należą między innymi mistrz telepatii „Mer-Man” Abe Sapien oraz Liz Sherman, o zdolnościach piro-kinetycznych. Żyjąc w odosobnieniu, z dala od reszty społeczeństwa, które mają za zadanie ochraniać, stanowią zaporę przeciwko złowieszczym planom Rasputina. Ten zaś obrał sobie za punkt honoru ponowne pozyskanie Hellboy'a dla sił ciemności i wykorzystanie jego umiejętności w celu sprowadzenia na ziemię Armagedonu...

Twórcy
Film w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Guillermo del Toro („Labirynt fauna”, „Blade: Wieczny łowca II”), laureata Oscara za film „Kształt wody”. W roli głównej Ron Perlman, o którego obsadzenie walczył z wytwórnią sam reżyser, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Partnerują mu John Hurt jako prof. Broom i Selma Blair jako Liz Sherman.

„Hellboy” 1 czerwca o godz. 0:10 w Polsat Seriale.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)