2024-03-26

Kinowy hit „Pewnego razu w… Hollywood” w Polsat Seriale

0

Przebój Quentina Tarantino z brawurowymi rolami Leonardo di Caprio i Brada Pitta. Oprócz gwiazdorów grających głównych bohaterów w filmie zagrała plejada gwiazd kina z Alem Pacino na czele. Do tego znacząca rola Rafała Zawieruchy jako Romana Polańskiego. „Pewnego razu w… Hollywood” o północy z piątku 5 kwietnia na sobotę 6 kwietnia w Polsat Seriale.

Historia kina i gwiazd
Film to dziewiąta produkcja w dorobku mistrza sensacyjnego kina Quentina Tarantino. To pełna anegdot i elektryzujących dygresji historia Ricka Daltona, aktora, grającego w westernach, który próbuje wrócić na szczyt oraz jego wiernego dublera Cliffa Bootha (Brad Pitt). W tle czasy kontestacji, ruch hippisów, zmierzch epoki klasycznego Hollywoodu i Złotej Ery telewizji. Poza tym Steve McQueen, Bruce Lee, a także piękna Sharon Tate i Roman Polański po wielkim sukcesie „Dziecka Rosemary” i wkrótce przed tragicznym zamachem bandy Mansona.

Obsada marzeń
W rolach Ricka i Cliffa Leonardo di Caprio i Brad Pitt, a partnerują im między innymi Al Pacino („Ojciec chrzestny”, „Człowiek z blizną”, „Zapach kobiety”), Dakota Fanning („Wojna światów”, „Człowiek w ogniu”, „Bez litości”), Austin Butler („Elvis”, „Diuna: Część druga”, „Władcy przestworzy”), Emile Hirsch („Wszystko za życie”, „Walden”), Margaret Qualley („Żegnajcie laleczki”, „Sanctuary”), Rafał Zawierucha („Gierek”, „Najmro”, „Przyjaciółki”) w roli Romana Polańskiego i Margot Robbie („Legion samobójców”, „Wilk z Wall Street”) jako jego żona Sharon Tate.

Kinowy hit

Film stał się komercyjnym sukcesem, spotykając się z też ze świetnym odbiorem krytyków. Otrzymał trzy Złote Globy (Najlepszy film komediowy lub musical, najlepszy aktor drugoplanowy - Brad Pitt i najlepszy scenariusz - Quentin Tarantino) oraz dziesięć nominacji do Oscara, które przyniosły ostatecznie dwie wygrane statuetki: dla Brada Pitta za najlepszą rolę drugoplanową oraz dla Barbary Ling i Nancy Haigh za najlepszą scenografię i dekorację wnętrz.
„Pewnego razu w… Hollywood” o północy z piątku 5 kwietnia na sobotę 6 kwietnia w Polsat Seriale.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)