2023-11-13

„Wikingowie”: Finałowy, szósty sezon przebojowego serialu

0

Zobacz, jak skończy się ta wyjątkowa saga oparta na pasjonujących faktach z historii. Rozbójnicy z północy wpłynęli na losy Europy i stali się ikonami waleczności, siły i determinacji. Serial zaczął się opowieścią o Wikingach z czasów Ragnara Lothbroka, a dokąd losy poprowadzą jego spadkobierców? „Wikingowie” sezon 6. w środę o godz. 20:00 i sobotę o godz. 22:00 w Polsat Seriale.

Od początku do końca
Ta epicka saga rozpoczęła się od Ragnara Lothbroka, pierwszego przywódcy wikingów, który wyłonił się z mgły legendy. Zwieńczy ją równie spektakularne, co szokujące widowisko, w którym wraz z bohaterami tych dramatycznych wydarzeń przeniesiemy się ze Skandynawii na Wyspy Brytyjskie, z Grenlandii do Nowego Świata. Spadkobiercy pamięci Ragnara - Bjorn Żelaznoboki zostaje królem Kattegat, podczas gdy Ivar Bez Kości jest zbiegiem w Rusi Kijowskiej, a Lagertha planuje spokojną emeryturę na wiejskiej farmie, raz jeszcze jednak stanie do walki na śmierć i życie. Nadciąga zmierzch ery wikingów!

Losy rodów
Minęło sześć miesięcy od bitwy o Kattegat i Bjorn Żelaznoboki zostaje królem tej krainy. Gdy zmaga się z królewskimi obowiązkami, odkrywa, że nie może polegać na swojej matce, bo Lagertha ma inne plany, które zostaną tragicznie skorygowane i, na domiar złego, z winy... jej ukochanego syna. Bjorn jest mężem sławnej wojowniczki Gunnhild i połączyło ich płomienne uczucie. Ale zdradzi ją z niewolnicą o imieniu Ingrid i uczyni z niej drugą żonę. Bjorn nie potrafi też zdecydować, czy jako władca Kattegat powinien przybyć z odsieczą zaatakowanemu staremu wrogowi. Jako pierworodny syn Ragnara jest najlepszym kandydatem, by zostać pierwszym, wybranym podczas elekcji, królem Norwegii. Szlachectwo zobowiązuje, ale nie daje gwarancji zwycięstwa.

Na wschodzie
Ivar Bez Kości, uciekając na Wschód przed sprawiedliwą karą za bestialstwo, jakiego dopuścił się w Kattegat, wpada w ręce księcia Olega - bezwzględnego i nieprzewidywalnego władcy Rusi Kijowskiej. Czy syn Ragnara wreszcie spotkał godnego siebie przeciwnika? Nawet Ivar jest zszokowany bezmiarem zła, jakie kryje charakter Olega. Szybko zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie ten człowiek stanowi nie tylko dla niego, ale też dla bezbronnego nastoletniego prawowitego następcy kijowskiego tronu. Natomiast zaintrygowany twierdzeniami Ivara, że jest bogiem, Oleg wystawia go na próbę, bo sam uważa się za Proroka. Ale prawdziwy szok Ivar przeżyje, gdy spotyka ducha ze swojej przeszłości u boku Olega. Ich dziwny sojusz zagrozi już wkrótce bezpieczeństwu Skandynawii. Co zrobi Ivar, gdy z przerażeniem odkryje, że przyczyni się końca świata wikingów?

Droga w nieznane
Ubbe marzy o kolejnych odkrywczych podróżach i z Torvi spodziewają się narodzin wspólnego dziecka, podczas gdy jego młodszy brat, Hvitserk zmaga się z demonami przeszłości i upada coraz niżej. Do Kattegat tymczasem wraca Ketill Płaskonosy i, rzekomo, nie wie, co się stało z Flokim. Tylko Ubbe wydaje się ufać jego słowom i planuje z Torvi towarzyszyć mu w drodze powrotnej na Islandię. Oboje przed tą wyprawą w nieznane powierzają opiekę nad dwójką swoich małych dzieci Lagercie, nieświadomi, że śmiertelne niebezpieczeństwo czai się w pobliżu. Rodzinna tragedia tylko utwierdza ich w przekonaniu, że powinni ruszyć w drogę. Opuszczą ojczyste strony w poszukiwaniu nowych ziem i starych przyjaciół. Po dotarciu na wyspę spotykają tajemniczego wędrowca o imieniu Othere, który opowiada im o Złotej Krainie na krańcu znanego wikingom świata. Czy powinni mu zaufać? Każdy musi rozważnie dobierać sojuszników, jeśli ma wyjść cało z nadchodzącej rzezi. Czy okrutni nordyccy bogowie porzucili synów Ragnara Lothbroka?

Zamknięcie sagi
Wikingowie to uznany przez krytyków i podziwiany przez widzów na całym świecie telewizyjny serial, którego pomysłodawcą, scenarzystą i producentem wykonawczym był Michael Hirst (Elizabeth, Tudorowie). Jako producenci wykonawczy wspierali go w tym dziele Morgan O’Sullivan, Sheila Hockin, John Weber, Sherry Marsh, Alan Gasmer i James Flynn, którzy wcześniej stworzyli takie historyczne hity, jak: Tudorowie, Rodzina Borgiów. Wikingowie to irlandzko-kanadyjska koprodukcja, wyprodukowana przez studia filmowe: World 2000 i Take 5 Productions, we współpracy z Corus Entertainment. Wytwórnia filmowa MGM służy jako dystrybutor na całym świecie, poza Irlandią i Kanadą.

   

„Wikingowie” sezon 6. w środę o godz. 20:00 i sobotę o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)