2023-09-25

„Wikingowie”: Wojownicza Lagertha jako królowa Kattegat

0

Katheryn Winnick opowiada o swojej postaci w 5. sezonie popularnej produkcji. Lagertha zostaje władczynią ważnego portu i musi zmagać się z odpowiedzialnością, zagrożeniami i potencjalną zdradą. Czy potrafi sprostać nowemu zadaniu? Katheryn Winnick mówi, jak jej postać zmienia się w nowej roli. „Wikingowie” premierowo od 4 października w Polsat Seriale.

- Jak pani postać zmienia się w piątym sezonie?
- Jako królowa Kattegat zaczynam sezon, radząc sobie z odpowiedzialnością i napięciem związanym z zarządzaniem wielkim portem morskim. Wiąże się z tym wiele konfliktów, w tym z synami Ragnara, a w szczególności z Ivarem. Wielu przeciwników uzurpuje sobie władzę Lagarty, nie tylko Ivar, ale też król Harald i inni, którzy chcą obalić jej rządy. Jest to więc ciekawy sezon, bo mimo że moja bohaterka jest w pozycji władzy, to musi zmagać się, aby ją utrzymać.

- Jaka jest Lagertha jako królowa?
- Ona postrzega się jako władczynię ludu. Identyfikuje się z nim i chce być wobec niego sprawiedliwa. Pragnie naprawić swoją społeczność i wzmocnić ją. Na przykład buduje umocnienia, aby lepiej ochraniać Kattegat i stworzyć z niego silne centrum handlu.

- Lagertha to postać nieustraszona, ale czego obawia się najbardziej?
- Myślę, że boi się zawieść sama siebie. To jedno z obciążeń, kiedy musi unieść wiele odpowiedzialności i oczekiwań. Czy chodzi o bycie żoną Ragnara, radzenie sobie z problemami macierzyństwa, czy bycie kolejną żoną w sezonach drugim i trzecim. Teraz jest w sytuacji, kiedy nie jest od nikogo zależna, jest królową i tylko na sobie może polegać. Oczywiście była wiele razy zdradzana, nie tylko przez byłego męża, ale innych bliskich jej ludzi i to po niej widać w piątym sezonie. Zaufanie wobec ludzi, którzy ją otaczają, to zdecydowanie coś, co będzie kontrolowała. Musi polegać na sobie, nie ulegać instynktom i tego pewnie najbardziej się obawia.

- Czy wydaje się pani, że zna już swoją bohaterkę, czy nadal potrafi zaskoczyć?
- Lagertha cały czas się zmienia, również emocjonalnie, więc cały czas odkrywam nowe warstwy jej osobowości. Po pięciu sezonach nadal czuję, że mnie inspiruje. Zmieniła się bardzo od chwili, kiedy zaczęliśmy produkcję. Dorosła i stała się silną kobietą. Jak mówiłam, teraz musi polegać na sobie. Rządzenie miejscem takim jak Kattegat wymaga wielkiej pewności siebie. Nie zgodzi się na wszystko. Już nie.

   

„Wikingowie” sezon piąty od 4 października w środę o godz. 20:00 i sobotę o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)