2023-09-04

Chuck Norris w swojej kultowej roli jako „Strażnik Teksasu”

0

Klasyka amerykańskiej telewizji i światowy przebój, który zdobył serca wielu Polaków. Na ekrany wraca serial sensacyjny, łączący cechy westernu i współczesnego kina akcji. Duża dawka humoru sprawia, że w latach dziewięćdziesiątych zaskarbił on sobie grono zagorzałych fanów i dla wielu jest nostalgicznym wspomnieniem rozrywki sprzed lat. „Strażnik Teksasu” od 7 września w czwartek o godz. 20:00 i 21:00 w Polsat Seriale.

Niezapomniana postać
Chuck Norris to aktor znany z takich przebojów kina akcji lat osiemdziesiątych takich jak: „Delta Force” czy „Zaginiony w akcji”. Dzięki rolom prawdziwych twardzieli stał się ikoną popularnych filmów akcji, a także bohaterem memów i setek dowcipów, dowodzących, że posiada niespożytą siłę i nadprzyrodzone moce. W Polsce szczytem jego popularności były lata dziewięćdziesiąte, kiedy widzowie śledzili jego perypetie w serialu „Strażnik Teksasu”.

Prawdziwy heros
Główny bohater to Cordell „Cord” Walker. Jest najsłynniejszym teksańskim Rangersem, niezłomnym stróżem prawa na pograniczu z Meksykiem. Niezmiennie od lat staje w obronie pokrzywdzonych i wspiera potrzebujących pomocy, nie bacząc na grożące mu niebezpieczeństwo. Walker jest człowiekiem dobrodusznym i życzliwym, ale zarazem wyjątkowo nieustępliwym i nieprzejednanym w zwalczaniu przestępczości. Przewagę w walce z przestępcami zapewnia mu to, że jest mistrzem wschodnich sztuk walki i doskonale strzela. Jest półkrwi Indianiniem i mieszka na ranchu, jego najbliższym krewnym i mentorem jest jego indiański wujek, Ray Firewalker.

W dobrej drużynie
W jego misji walki Dobra ze Złem wiernie pomagają mu jego przyjaciele. Jego partnerem jest Afroamerykanin James Trivette, który wcześniej odnosił sukcesy w sporcie, grał w znanej drużynie futbolowej, ale po kontuzji musiał zmienić całe swoje życie i wstąpił do formacji Rangersów. Walker zawsze wspiera prokurator Alex Cahill i wzajemnie. Traktuje ją jak przyjaciółkę, bo jest zbyt nieśmiały, by przyznać, że ta czarująca i zarazem niezwykle dzielna młoda kobieta jest miłością jego życia. Jego najwierniejszym druhem jest weteran służby w policji, a obecnie właściciel baru, w którym przyjaciele spotykają - C. D. Parker. Kilka lat później do tej niezłomnej drużyny dołącza para młodych funkcjonariuszy: Sydney Cooke i Gage. Ta pierwsza dopiero ambitnie zaczyna służbę, ale Gage ma już spore doświadczenie w pracy w policji. Wszyscy razem tworzą wyjątkowo zgrany zespół i w starciu z nimi przestępcy nie mają szans.

  

„Strażnik Teksasu” od 7 września w czwartek o godz. 20:00 i 21:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)