2023-07-31

„Dziś 13, jutro 30”: Komedia romantyczna z morałem

0

Jennifer Garner w roli nastolatki, której marzenia spełniają się zbyt szybko. Zawiedziona swoim życiem dziewczyna wypowiada życzenie, aby mieć dorastanie już za sobą. Okazuje się jednak, że takie życie wcale nie jest usłane różami. Czy trzynastolatka poradzi sobie z kłopotami trzydziestoletniej siebie? Emisja w niedzielę 6 sierpnia o godz. 16:05 w Polsat Seriale.

Cienie dorastania
Jest rok 1987. Jenna to 13-letnia dziewczyna, która lada dzień stanie się kobietą. Jej problem polega na tym, że dorosłe życie wcale nie spieszy się z nadejściem. Nastolatkę ograniczają nadopiekuńczy rodzice, szkolni koledzy ignorują, a chłopak, który jej się podoba nawet nie zna jej imienia.

Koszmarny wieczór
Jenna zaprasza kolegów ze szkoły na przyjęcie urodzinowe. Prywatka okazuje się katastrofą. Dziewczyna zostaje upokorzona i pozostawiona przez rówieśników w szafie. Wypowiada życzenie, bo uważa, że gdyby tylko mogła stać się dorosła, w końcu prowadziłaby życie, jakiego zawsze pragnęła. W cudowny sposób jej życzenie się spełnia.

Nowe życie
Następnego dnia, kiedy Jenna wychodzi z szafy, jest już rok 2004, a ona ma 30 lat. Co więcej, jest wspaniałą, odnoszącą sukcesy kobietą. Ma świetną pracę i imponujący apartament na Piątej Alei. Nareszcie jest popularna i lubiana. Początkowo wystraszona, ale stopniowo coraz bardziej zauroczona swoim nowym życiem, Jenna zdaje sobie sprawę, że to co teraz ma to nie wszystko. Decyduje się zaryzykować i walczyć o prawdziwą miłość...

Obsada i ekipa
Reżyserem filmu jest Gary Winick, twórca takich hitów jak „Listy do Julii”, „Ślubne wojny”, czy „Pajęczyna Charlotty”. W roli przeżywającej niezwykłą przygodę nastolatki Jennifer Garner, znana z wielu komedii romantycznych i nagrodzona Złotym Globem za rolę w produkcji „Agentka o stu twarzach”. Partneruje jej Mark Ruffalo, obecnie znany najbardziej z roli Hulka z serii opartej o komiksy Marvela, między innymi „Avengers”, „Iron Man” i „Thor”, a także z zaskakujących filmów z cyklu „Iluzja”. W pozostałych rolach Andy Serkis („Władca pierścieni”, „Venom”, „Batman”) , Christa B. Allen, Judy Greer, Kathy Baker, Phil Reeves i Sean Marquette.

„Dziś 13, jutro 30” w niedzielę 6 sierpnia o godz. 16:05 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)