2023-05-29

„Life”: Koszmar naukowców w czasie misji kosmicznej

0

Thriller science-fiction w gwiazdorskiej obsadzie. Grupa badaczy odkrywa gwałtownie rozwijającą się oraz niezwykle inteligentną formę życia, która spowodowała wyginięcie życia na Marsie. Czy to samo czeka Ziemię? Kto przetrwa spotkanie z obcymi? Emisja filmu „Life” o północy z piątku na sobotę 8 czerwca w Polsat Seriale.

Przełomowe odkrycie
Sonda kosmiczna transportuje próbki gleby z Marsa na Ziemię. Po zderzeniu z kosmicznymi odłamkami zbacza z kursu. Zespół kosmonautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej otrzymuje ważne zadanie przejęcia jej. W marsjańskiej glebie znajduje się bowiem dowód, że życie poza naszą planetą jest możliwe.

Inteligentna forma życia
Członkowie wyprawy w trakcie eksperymentu naukowego jeszcze na orbicie ożywiają tajemniczą marsjańską istotę. Szybko okazuje się, że ta nowa forma życia jest dużo bardziej inteligentna, niż mogli przypuszczać. Istota wykazuje nadzwyczajną wytrzymałość na próżnię i ekstremalnie wysoką temperaturę. Jest zabójczo niebezpieczna. Wkrótce kosmonauci uświadamiają sobie, jak przerażające skutki będzie miało ich odkrycie. Czy zdołają zapobiec unicestwieniu ludzkości?

Gwiazdy w kosmosie
Odkrycie życia poza Ziemią i związane z tym ryzyko od dawna pasjonowało twórców science-fiction. Szwedzki reżyser Daniel Espinosa („Szybki cash”, „Safe House”) doskonale wykorzystuje efekty specjalne do budowania napięcia w tej opowieści rodem z horroru. Atutem filmu jest też gwiazdorska obsada: nominowany do Oscara Jake Gyllenhaal („Tajemnica Brokeback Mountain”, „Miłość i inne używki”, „Wolny strzelec”), nominowani do Złotego Globu Rebecca Ferguson („Biała królowa”, „Pierwszy śnieg”) i Ryan Reynolds („Pogrzebany”, „Deadpool”) oraz dwukrotny laureat nagrody Japońskiej Akademii Filmowej Hiroyuki Sanada („Samuraj - Zmierzch”, „Droga do zapomnienia”).

Emisja filmu „Life” o północy z piątku na sobotę 8 czerwca w Polsat Seriale.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)