2023-05-15

„Maska Zorro”: Tajemniczy mściciel... a nawet dwóch

0

Jeden z największych hitów kinowych. Kostiumowy film przygodowy w gwiazdorskiej obsadzie. Anthony Hopkins, Antonio Banders i Catherine Zeta-Jones w ekranizacji klasycznej powieści autorstwa Johnstona McCuulleya, dokonanej przez wytrawnego nowozelandzkiego reżysera Michaela Campbella. „Maska Zorro” w niedzielę 21 maja o godz. 15:00 w Polsat Seriale.

Meksykański Robin Hood

Zorro jest nieustraszony, ale też tajemniczy. Ubrany na czarno, twarz ukrywa pod maską. Jest sprytny, zwinny i przebiegły jak lis. Pojawia się niczym zjawa, spiesząc na pomoc pokrzywdzonym i wyzyskiwanym, a poskramiając złoczyńców. Jego znakiem rozpoznawalnym jest pozostawiana na pamiątkę litera „Z”, zazwyczaj wypisywana na ścianach budynków lub potężnym brzuchu sierżanta.

Zorro razy dwa
W scenariuszu filmu „Maska Zorro” jest aż dwóch takich bohaterów. Anthony Hopkins i Antonio Banderas grają Zorro w dwóch różnych okresach jego życia. Szlachcic Diego de la Vega nie może pogodzić się z terrorem, jaki wprowadza okrutny gubernator, tyran i zdrajca Rafael Montero. Don Diego zakłada na twarz czarną maskę i broni prześladowanych wieśniaków, którzy w dowód wdzięczności nadają mu przydomek Zorro. Jednak przeciwnik przeważa szalę na swoją korzyść i mści się okrutnie. Zabija żonę i porywa córkę De la Vegi, a jego samego zamyka w więzieniu.

Mistrz i uczeń
Mija dwadzieścia lat. Don Diego odzyskuje wolność, ale jest już zbyt stary, żeby osobiście zemścić się na Rafaelu. Zdaje sobie sprawę, że w pojedynkę nie ma szans, więc szuka następcy i wybiera drobnego złodziejaszka. Uczy go fechtunku, ale też dobrych manier. Alejandro okazuje się pojętnym uczniem, a przy tym czarującym młodzieńcem. I wtedy pojawiają się kolejne dramatyczne komplikacje, bo młody Zorro zakochuje się w pięknej pannie z temperamentem, a przy tym córce swojego największego wroga, Elenie Montero, która nawet nie podejrzewa, że jej pochodzenie skrywa mroczny sekret…

Obsada i ekipa filmu „Maska Zorro”
Film to ekranizacja klasycznej powieści autorstwa Johnstona McCuulleya pod tym samym tytułem. Zrealizował ją nowozelandzki reżyser Michael Campbell („No Escape”, „Goldeneye”, „Beyond Borders”). Aktorom kreującym tytułową rolę partnerują Catherine Zeta-Jones, Diego Sieres, Emiliano Guerra, Jose Maria de Tavira, Jose Perez, L.Q. Jones, Stuart Wilson.

„Maska Zorro” w niedzielę 21 maja o godz. 15:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)