2022-08-26

Kim są „Gliniarze”? Nowe postacie i obsada w 12. sezonie

0

Kolejna seria zadań przed śledczymi z Centralnego Biura Policji. Detektywi: Nowak, Berg, Bogusz, Roguz, Górski i Mazur stają oko w oko z groźnymi kryminalistami. Sprawdź, czy pamiętasz wszystkich bohaterów i ich historie. Poznaj też nowe postacie. 12. sezon serialu „Gliniarze” od 3 września 2022 roku w sobotę o godz. 17:00 oraz codziennie o godz. 6:00 w Polsat Seriale.

Kim są Gliniarze?
Tytułowi bohaterowie to trzy pary policyjnych detektywów: Olgierd Mazur i Krystian Górski, Natalia Nowak i Kuba Roguz oraz Adam Bogusz i Ewa Berg. Zespołem kierują naczelnik Wydziału Kryminalnego Piotr Zarębski i komendant Centralnego Biura Policji Robert Szwarc. Jest też tajemnicza informatyczka - Żaneta Kujawska oraz policyjna profilerka Dominika Sęk, a także inni stali współpracownicy.

Nowe postacie!
W 12. sezonie powracają dobrze znani i lubiani detektywi, ale dołączają też do nich nowi! Do akcji wkracza detektyw Agata Byczewska i przejmuje służbowe obowiązki Kuby Roguza w parze z Natalią. W życiu osobistym śledczej Natalii Nowak i jej narzeczonego Filipa Mory ogromną rolę odgrywa jego mama, Elżbieta Mora. W tej roli mama Eweliny - Ewa Ruckgaber.

Aspirant sztabowy Olgierd Mazur (Arkadiusz Krygier)
Detektyw, partner Krystiana. W ekipie „Gliniarzy” od pierwszego sezonu. Zwolennik „starej szkoły”, opierającej się na pracy z ludźmi, to znaczy przesłuchaniach, obserwacji, prowokacji, a przede wszystkim intuicji. Charakteryzuje go stoicki spokój i dojrzałość.

Starszy aspirant Krystian Górski (Tomasz Skrzypniak)
Detektyw, partner Olgierda. W serialu „Gliniarze” od pierwszego sezonu. Do pracy w policji był szkolony przez najlepszych amerykańskich specjalistów. W przeszłości zdarzało mu się wpadać w kłopoty przez swoją wybuchowość, ale pod wpływem żony Eweliny złagodniał i zmienił się na lepsze.

Aspirant sztabowy Natalia Nowak (Ewelina Ruckgaber)
Detektyw. W ekipie od pierwszego sezonu. Silna, opanowana, nigdy nie odpuszcza. Bezwzględna dla przestępców, empatyczna w stosunku do ofiar, zawsze pomaga słabszym i tym będącym w mniejszości. Gdy jej wieloletni partner, Kuba Roguz, wraca do zdrowia po postrzale, jego miejsce w parze z Natalią zajmuje nowa detektyw Agata Byczewska.

Starszy aspirant Kuba Roguz (Piotr Mróz)
Detektyw, partner Natalii. W ekipie „Gliniarzy” od trzeciego sezonu. Szybki, skuteczny, nie znosi sprzeciwu, zawsze działa dynamicznie. Atrakcyjny, przyciąga kobiety, czasem również takie z problemami. Chciałby ułożyć sobie życie z Natalią, ale wybujałe ego utrudnia mu ten plan. Wbrew rozkazom Szwarca rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie szajki narkotykowej i zostaje poważnie ranny. Czy Kubie uda się oczyścić z zarzutów o złamanie procedur i wrócić na komendę?

Aspirant sztabowy Adam Bogusz (Aleks Mackiewicz)
Detektyw, partner Weroniki. W ekipie „Gliniarzy” od siódmego sezonu. Były antyterrorysta, jego pasją są sporty walki. Jest wspólnikiem i trenerem w klubie judo. Twardziel. Świetnie dogaduje się z młodzieżą. Uczciwy do szpiku kości. Kawaler, który bardzo blisko trzyma się tylko ze swoim bratem bliźniakiem.

Podinspektor Piotr Zarębski (Dariusz Dłużewski)
Doświadczony, wieloletni naczelnik Wydziału Kryminalnego. W ekipie „Gliniarzy” z przerwą od pierwszego sezonu. Piotr stara się rzetelnie wykonywać swoją pracę i spokojnie przejść na emeryturę, nie liczy na awanse i rozwój kariery. Mimo iż może sprawiać wrażenie „sztywniaka”, zawsze rozumie, popiera i kryje swoich podwładnych.

Inspektor Robert Szwarc (Zbigniew Kozłowski)
Szef Centralnego Biura Policji. W ekipie od sezonu dziewiątego. Doświadczony strateg, bezwzględnie przestrzegający procedur, czym nieraz utrudnia pracę operacyjną. Zimny, nieprzystępny, nie ufa nikomu. Rywalizuje z Piotrem Zarębskim, którego doświadczenie musi jednak brać pod uwagę.

Informatyk policyjny Żaneta Kujawska (Monika Miller)
Biegła z zakresu cyberprzestępczości. W ekipie „Gliniarzy” od dziewiątego sezonu. Sprytna, zadziorna, bardzo tajemnicza, nie lubi mówić o sobie. Zna się na realiach darknetu, może nawet zbyt dobrze. Wie, jak działać na granicy prawa. Ma znajomości w środowiskach hakerskich i anarchistycznych.

Detektyw Ewa Berg (Charlotta Zielińska)
Absolwentka prawa. Chciała zostać prokuratorem, ale życie zweryfikowało jej wybory. Aby walczyć z przestępczością skuteczniej niż z wysokości prokuratorskiego biurka, postawiła na pracę w policji! Jest wnikliwa, nieustępliwa i zawzięta. Jeżeli nadepniesz jej na odcisk - na pewno nie odpuści! Rzadko ponoszą ją emocje. Może wydawać się zachowawcza i zdystansowana, ale to przez prawniczy umysł, który zmusza ją do dokładnej analizy kolejnych kroków i decyzji.

Policyjna profilerka Dominika Sęk (Helena Chorzelska)
Psycholog z dużym doświadczeniem, świetna i bystra profilerka kryminalna. Błyskawicznie wyłapuje demaskujące sprawców szczegóły, co często posuwa śledztwa do przodu! Dominika jest przenikliwa, z łatwością dostrzega również problemy głównych bohaterów, a dzięki empatii i doświadczeniu w relacjach z ludźmi zdobywa zaufanie detektywów i pomaga im w prywatnych kłopotach. Szczególne relacje połączą ją z Olgierdem.

Aspirant sztabowy Agata Byczewska (Magdalena Wojtacha)
Policjantka z innej warszawskiej komendy, która zastępuje Kubę po tym, jak zostaje on postrzelony i zawieszony w czynnościach służbowych. Bystra i pozornie empatyczna. Agata od początku na każdym kroku zaskakuje Natalię. Nie są to jednak przyjemne niespodzianki. Czy mimo narastających konfliktów między policjantkami uda im się wspólnie doprowadzić śledztwo do końca? Natalia przyłapuje Agatę na fotografowaniu akt starych spraw. Podejrzewa, że jej nowa policyjna partnerka donosi. Czy te ponure domysły wobec Agaty się potwierdzą? Dla kogo Agata gromadzi te informacje z przeszłości CBP?

Elżbieta Mora (Ewa Ruckgaber)
Matka Filipa Mory, narzeczonego Natalii. Jest dobrze sytuowaną, elegancką i zadbaną wdową. Energiczna, doświadczona, gotowa pomóc finansowo i organizacyjnie w wychowaniu dziecka Natalii i Filipa. Nawiązuje z przyszłą synową szczerą, dobrą relację, częściowo zastępując jej matkę, której Natalia nigdy nie miała.

Starszy sierżant, funkcjonariusz ABN Filip Mora (Michał Hołub)
Wielokrotnie współpracował z CBP. Życiowy partner Natalii Nowak. Widzowie poznają go w 11. sezonie, gdy bez konsultacji z drużyną CBP, która prowadzi śledztwo w sprawie strzelaniny w kancelarii adwokackiej, razem ze swoimi ludźmi przeprowadza akcję zatrzymania podejrzanych. Następnego dnia Filip pojawia się na komendzie CBP i składa Natalii propozycję przejścia do ABN, co dałoby jej awans. Wchodzi w konflikt ze starszym aspirantem Kubą Roguzem i doprowadza do tego, że Kuba zostaje tymczasowo zawieszony.

12. sezon serialu „Gliniarze” od 3 września 2022 roku w sobotę o godz. 17:00 oraz codziennie o godz. 6:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)