2022-01-11

„Gliniarze”: Przedstawiamy sylwetki bohaterów 11. sezonu

0

Do nowej serii dołączają dwie postaci, które zmieniają przebieg niejednego śledztwa. Jedenasty sezon należy do kobiet. Zgraną ekipę policjantów uzupełniają wyjątkowe bohaterki! Profiler policyjny Dominika Sęk, którą gra Helena Chorzelska oraz aspirant sztabowy Ewa Berg kreowana przez Charlottę Zielińską. Co wniosą do grupy? Przypominamy również sylwetki pozostałych.

Tytułowi bohaterowie to trzy pary policyjnych detektywów, ich przełożeni i stali współpracownicy. W premierowym jedenastym sezonie pojawiły się również dwie nowe bohaterki. Poznajmy bliżej postacie pierwszoplanowe najnowszej serii tego telewizyjnego przeboju.

Aspirant sztabowy Natalia Nowak (Ewelina Ruckgaber)
Detektyw, partnerka Kuby Roguza. W ekipie „Gliniarzy” od pierwszego sezonu. Silna, opanowana, nigdy nie odpuszcza. Bezwzględna dla przestępców, empatyczna w stosunku do ofiar, zawsze pomaga słabszym i tym będącym w mniejszości. Z Kubą przyciągają się i odpychają, próbują stworzyć związek, ale dwa silne charaktery nie zawsze łatwo dogadują się w życiu codziennym.

Starszy aspirant Kuba Roguz (Piotr Mróz)
Detektyw, partner Natalii. W ekipie „Gliniarzy” od trzeciego sezonu. Szybki, skuteczny, nie znosi sprzeciwu, zawsze działa dynamicznie. Atrakcyjny, przyciąga kobiety, czasem również takie z problemami. Chciałby ułożyć sobie życie z Natalią, ale wybujałe ego utrudnia mu ten plan.

Aspirant sztabowy Olgierd Mazur (Arkadiusz Kryger)
Detektyw, partner Krystiana. W ekipie „Gliniarzy” od pierwszego sezonu. Zwolennik „starej szkoły”, opierającej się na pracy z ludźmi: przesłuchania, obserwacje, prowokacje, a swoje działania opiera często na niezawodnej intuicji. Charakteryzuje go stoicki spokój i dojrzałość.

Starszy aspirant Krystian Górski (Tomasz Skrzypniak)
Detektyw, partner Olgierda. W ekipie „Gliniarzy” od pierwszego sezonu. Do pracy w policji był szkolony przez najlepszych amerykańskich specjalistów. W przeszłości zdarzało mu się wpadać w kłopoty przez swoją wybuchowość, ale pod wpływem żony Eweliny złagodniał i się zmienił. Aktualnie z niecierpliwością oczekuje przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka.

Aspirant sztabowy Ewa Berg (Charlotta Zielińska)
W jedenastym sezonie dołącza do drużyny „Gliniarzy”. Ukończyła prawo, potem chciała zostać prokuratorem, ale życie zweryfikowało jej wybory. Postawiała na pracę w policji, aby skuteczniej walczyć z przestępczością niż z wysokości prokuratorskiego biurka. Jest wnikliwa, nieustępliwa i zawzięta. Rzadko ponoszą ją emocje. Może wydawać się zachowawcza i zdystansowana, ale to przez prawniczy umysł, który zmuszą ją do dokładnej analizy kolejnych kroków i decyzji.

Aspirant sztabowy Adam Bogusz (Aleks Mackiewicz)
Detektyw, partner Weroniki. W ekipie „Gliniarzy” od siódmego sezonu. Były antyterrorysta, jego pasją są sporty walki (jest wspólnikiem i trenerem w klubie judo). Twardziel, świetnie dogaduje się z młodzieżą, uczciwy do szpiku kości, kawaler, który bardzo blisko trzyma się ze swoim bratem bliźniakiem.

Profiler policyjny Dominika Sęk (Helena Chorzelska)
Druga nowa twarz w jedenastym sezonie „Gliniarzy”. Psycholog z dużym doświadczeniem, świetna i bystra profilerka kryminalna. Błyskawicznie wyłapuje demaskujące sprawców szczegóły, dzięki czemu posuwa śledztwa do przodu! Dominika jest przenikliwa, z łatwością dostrzega również problemy głównych bohaterów, a dzięki empatii i doświadczeniu w relacjach z ludźmi zdobywa zaufanie detektywów i pomaga im w prywatnych kłopotach.

Żaneta Kujawska (Monika Miller)
Biegła z zakresu cyberprzestępczości. W ekipie „Gliniarzy” od dziewiątego sezonu. Sprytna, zadziorna, bardzo tajemnicza, nie lubi mówić o sobie. Zna się na realiach darknetu, może nawet zbyt dobrze. Wie, jak działać na granicy prawa. Ma znajomości w środowiskach hakerskich i anarchistycznych.

Podinspektor Piotr Zarębski (Dariusz Dłużewski)
Doświadczony, wieloletni naczelnik Wydziału Kryminalnego. W ekipie „Gliniarzy” z przerwą od pierwszego sezonu. Piotr stara się rzetelnie wykonywać swoją pracę i spokojnie przejść na emeryturę, nie liczy na awanse i rozwój kariery. Mimo iż może sprawiać wrażenie „sztywniaka”, zawsze kryje swoich podwładnych.

„Gliniarze” w sobotę od godz. 17:00 oraz codziennie od godz. 6:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)
Komentarze