2022-03-28

„Mecenas Porada” od 16 kwietnia w Polsat Seriale

0

Poznaj bohaterów nowej komediowo-obyczajowej produkcji. Co łączy świeżo upieczoną prawniczkę z baristką, pracownikiem punktu ślusarskiego i masażystą? Aleksandra Domańska w roli debiutującej adwokatki Katarzyny Porady, Antoni Pawlicki jako mecenas Aleksander Wyrzykowski, a do tego w obsadzie Radosław Pazura, Antoni Królikowski, Otar Saralidze i Mateusz Rusin. „Mecenas Porada” od 16 kwietnia w sobotę o godz. 17:00 w Polsat Seriale.

Tak to się zaczęło...
Życie rozpieszcza tylko wybranych. Wie o tym Katarzyna Porada, która od lat opiekuje się niepełnosprawnym w wyniku wypadku ojcem. Jednocześnie pracuje i pragnie spełnić swoje największe marzenie, jakim jest ukończenie aplikacji adwokackiej. Po egzaminie, kiedy prawniczy świat powinien stanąć przed nią otworem, traci pracę w kancelarii, a żaden renomowany reprezentant świata palestry nie chce jej zatrudnić. Zdesperowana podejmuje jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu. Zakłada w centrum handlowym niewielki punkt, w którym klienci będą rozliczać się w nietypowy sposób - złotówka za minutę profesjonalnej porady. I w najśmielszych snach nie podejrzewa, jak niezwykłych klientów to przyciągnie do biura. Dzięki dewizie „niedrogo i serdecznie” Katarzyna jest zawsze blisko ludzi.

Na nich można liczyć!
W chwilach zwątpienia młodej prawniczce pomagają przyjaciele z sąsiednich punktów. Jej odwieczna przyjaciółka Zośka Krawczyk (Magdalena Wróbel) to nieco ekscentryczna, ale ogromnego serca baristka. Nieśmiały, wycofany Marcin Drawicz (Mateusz Rusin) jest rehabilitantem. Zasadniczy, nieco sztywny Adi Trusgan (Otar Saralidze), przyjechał do Polski z Gruzji, a w centrum handlowym dorabia klucze. Obaj po cichu kochają się w Zośce. Mecenas Porada toczy zaś boje sądowe i emocjonalne z przystojnym prawnikiem Aleksandrem Wyrzykowskim z renomowanej kancelarii na ostatnim piętrze tej samej galerii. Prawniczka i mecenas to przeciwności, które się przyciągają. Ona emocjonalnie zaangażowana w sprawy klientów, on z kolei zawodowo obiektywny. Czy w przerwach między sądowymi walkami na paragrafy ta para odnajdzie miłość?

Katarzyna Porada (Aleksandra Domańska)

Poznajemy ją, kiedy kończy aplikację adwokacką. Jest młodą, charyzmatyczną, nowoczesną kobietą z „charakterem”, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Potknięcia czy przegrane tylko ją wzmacniają, nawet jeśli musi je boleśnie odchorować. Mieszka z niepełnosprawnym ojcem na warszawskiej Pradze. Matka odeszła od nich z kubańskim muzykiem, kiedy Katarzyna miała pięć lat. To zdarzenie miało na nią wielki wpływ. I choć wydaje się twarda i niezniszczalna, tak naprawdę w środku wciąż jest małą dziewczynką, która tęskni za mamą. Aktualnie jest w separacji i przestaje wierzyć w wielką miłość. Od czasu do czasu jednak lubi wyjść na miasto na podryw, koniecznie z przyjaciółką Zośką.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Grzegorz Porada (Radosław Pazura)

Ojciec Katarzyny. Jest znanym muzykiem jazzowym. Kiedy jego córka miała pięć lat, żona wyjechała z „przyjacielem” rodziny, porzucając jego i dziecko. Od tego czasu dzielnie zmagał się życiem i samotnie wychowywał Kasię. Szło mu całkiem dobrze do chwili wypadku samochodowego... W jego wyniku ma sparaliżowane nogi. Z dnia na dzień został bez dochodów i bez pracy, a czekała go długa i kosztowna rehabilitacja. Katarzyna była wtedy na drugim roku dziennych studiów prawniczych. Od tamtej pory Grzegorz jest na utrzymaniu córki. Zdarza mu się wypić za dużo. Nie jest złym człowiekiem, ale życie go brutalnie doświadczyło, dlatego czasem jest zgryźliwy i nieuprzejmy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Zośka Krawczyk (Magdalena Wróbel)

Przyjaciółka Katarzyny Porady i jej najlepsza koleżanka z podstawówki. Ledwo zdała maturę i od tamtej pory nie tyka się książek. Lubi romantyczne filmy i hollywoodzkie happy endy. Pracuje w centrum handlowym w punkcie z kawą i ciastkami. Nie ma większych ambicji, oprócz tego, żeby czasem się zabawić i poznać mężczyznę, który o nią zadba. Tam, gdzie Kasia wykazuje się rozsądkiem, dla Zośki zaczyna się pole do popisów. Ma szalone pomysły, nie przejmuje się tym, co powiedzą ludzie. Żyje z dnia na dzień, ale zawsze jest gotowa pomóc przyjaciółce i wesprzeć ją w kłopotach.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Marcin Drawicz (Mateusz Rusin)

Pracuje w punkcie masażu w centrum handlowym. Postawny, nieco powolny i niezaradny. Sprawia wrażenie wycofanego. Nie narzuca innym swojego zdania, a z dyskusji raczej się wycofuje. Niegdyś Marcin studiował medycynę na dwóch kierunkach, ale za każdym razem przed egzaminem końcowym tchórzył. Bał się, że nie zda wystarczająco dobrze, żeby jego rodzice (wybitni lekarze) byli z niego dumni. Dlatego w końcu poddał się i zasiedział się w punkcie masażu. Dzięki perswazji przyjaciół decyduje się jednak powrócić na studia.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Adi Tsurgan (Otar Saralidze)

Dobry znajomy Katarzyny. Od czterech lat w Polsce. Adi uciekł z Gruzji ze swoją matką i dwiema siostrami po tym, jak zmarł jego ojciec i ich rodziną miał się zaopiekować fanatyczny brat jego matki. Dzięki znajomym Gruzinom mężczyzna i jego rodzina jakoś urządzili się w Polsce, ale mieszkają bardzo skromnie. Skończył studia techniczne, ale jego dyplom do niczego się nie przydaje. Dlatego pracuje w sieciowym punkcie dorabiania kluczy i napraw szewskich. Jest bardzo odpowiedzialnym i sprawiedliwym mężczyzną. Nie waha się pouczać, co jest dobre a co złe. Ale kiedy trzeba, potrafi pomóc Kasi, nawet jeśli miałby się narazić Bogu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Mecenas Aleksander Wyrzykowski (Antoni Pawlicki)

Przystojny doktor prawa, poważny i odpowiedzialny. Pracuje w prestiżowej kancelarii, do której przez pomyłkę aplikowała Katarzyna Porada, gdy oni szukali sekretarki. Aleksander jest doskonale wykształconym, cenionym prawnikiem oraz świetną partią, dlatego zawsze kręcą się przy nim młode, piękne kobiety o figurach modelek. Jest też uzależniony od kawy, dlatego codziennie zahacza o kawiarnię Zośki. To powoduje, że często widuje się z Katarzyną. Ta pozornie nieokrzesana adwokatka zaczyna go coraz bardziej interesować, mimo że może przebierać w młodych lwicach adwokatury. Mecenas Porada wprowadza do jego statecznego świata radosny chaos, którego jak się okaże, bardzo mu brakowało.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Sebastian Krasiński (Antoni Królikowski)

Mąż Kasi Porady, który zostawił ją dawno temu. Wyjechał z dnia na dzień, bez ostrzeżenia i wszelki słuch o nim zaginął. Nagle znów zjawia się w życiu mecenas bez zapowiedzi i wywraca jej życie do góry nogami.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

„Mecenas Porada” od 16 kwietnia w sobotę o godz. 17:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)
Komentarze