2022-01-12

Postaci w szpiegowskim serialu „Stawka większa niż życie”

0

Kto jest kim? Legendarna produkcja od 13 stycznia o godz. 18:00 w Polsat Seriale. Agent J-23 współpracuje z wywiadem radzieckim i wykonuje tajną misję w armii niemieckiej. W niezapomnianą rolę Hansa Kolssa wciela się Stanisław Mikulski. Na ekranie towarzyszą mu również Emil Karewicz jako Hermann Brunner, Leon Niemczyk, grający kapitana Boldta czy Bronisław Pawlik w roli łącznika Klossa. Kto jeszcze pojawił się na szklanym ekranie?

„Stawka większa niż życie” powstawał w latach 1967-1968, a premierę miał w 1969 roku. W kinach prezentowano dwanaście epizodów w sześciu dwuodcinkowych zestawach. Wszystkie odcinki mogą być oglądane oddzielnie, ponieważ nie są ze sobą ściśle powiązane. Przedstawiamy bohaterów tej wyjątkowej komedii.

Ponadczasowy urok serialu „Stawka większa niż życie” to zasługa jego twórców, ale również aktorów. Stanisław Mikulski jest świetny jako Hans Kloss i bardzo dobrze wygląda w niemieckim mundurze.

 

Odtwórcy roli pierwszoplanowej partnerują znakomite aktorki - gwiazdy polskiego kina tamtych lat. Lucynę Winnicką jako Ingrid i Irenę Karel jako kelnerkę Luzzi zobaczymy w odcinku pt. „Hotel Excelsior”, Alina Janowska jako właścicielka „Cafe Rose” występuje w odcinku pt. „Cafe Rose”. Premiera w czwartek 20 stycznia o godz. 18:00.

 

Iga Cembrzyńska jako Benita, córka profesora von Henniga i Ewa Wiśniewska jako łączniczka Anna w odcinku pt. „Ostatnia szansa”. Premiera w czwartek 27 stycznia o godz. 18:00.

Barbara Sołtysik jako radiotelegrafistka Marta pojawia się w odcinku pt. „Wielka wsypa” i Joanna Jędryka jako łącznika Podziemia w odcinku pt. „Genialny plan pułkownika Kraffta”. Premiera w czwartek 3 lutego o godz. 18:00.

Aleksandra Zawieruszanka jako Edyta, młodzieńcza miłość prawdziwego Hansa Klossa (odcinek pt. „Edyta”) i Halina Kossobudzka jako Inga, żona profesora Glassa (odcinek pt. „Oblężenie”). Premiera w czwartek 10 lutego o godz. 18:00.

Barbara Brylska jako Inga w ostatniej części tego serialu w odcinku pt. „Spotkanie”. Premiera w czwartek 17 lutego o godz. 18:00.

Jedne piękne panie ściągają na bohatera śmiertelne zagrożenie, drugie zdobywają jego serce i wnoszą odrobinę romantyzmu do tej opowieści z dreszczykiem. Ale dobra intryga wymaga przede wszystkim prawdziwego czarnego charakteru i Emil Karewicz jako Brunner doskonale sprostał temu zadaniu. W jednym z odcinków tego serialu z ust Klossa pada słynne zdanie: „takie sztuczki nie ze mną, Brunner”... W tej grze stawka zawsze była większa niż życie!

„Stawka większa niż życie” w czwartek o godz. 18:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)
Komentarze