2021-06-24

„Co ludzie powiedzą?”: Kultowy sitcom w Polsat Seriale

0

Hiacynta Bukiet i jej legendarne perypetie, które od lat bawią widzów do łez. Brytyjskie seriale komediowe gwarantują wyborną rozrywkę, a niewiele postaci jest tak charakterystycznych jak Hiacynta Bukiet, która upiera się, że jej nazwisko wymawia się zdecydowanie bardziej arystokratycznie: Buuukiet. Jej najbliżsi nie mają z nią lekko... Produkcja BBC „Co ludzie powiedzą?” od 16 czerwca w niedzielę o godz. 20:00 w POLSAT SERIALE.

Małżeństwo na pierwszym planie
Hiacynta (Patricia Routledge)to główna bohaterka serialu komediowego - jedyna w swoim rodzaju, bo ma niewiele, jeśli w ogóle, zalet. Jest nadęta, zapatrzona w siebie i jej postawa uprzykrza życie wszystkim wokół. Długo cierpiący w milczeniu, jej mąż, Ryszard (Clive Swift) jest najbardziej przez nią poszkodowany. Żonka karci go, gdy tylko on zrobi krok za przysłowiową linię. Hiacynta nieustannie krytykuje Ryszarda za jego brak odwagi w podejmowaniu decyzji i od razu decyduje we wszystkim za niego. Są też inni na linii „ognia”. Najczęściej ofiarą perfekcyjnej pani domu pada jej nerwowa sąsiadka - Elżbieta (Josephine Tewson), która cierpi katusze, ilekroć jest zapraszana na kawę do „rezydencji” Bukietów. Jej brat, Emmet (David Griffin) i nowy Wikary Michael (Jeremy Gittins) równie desperacko unikają spotkania z Hiacyntą.

Co za rodzinka!

Ale to jej siostry, mieszkające na pobliskim osiedlu - Róża (Mary Millar/Shirley Stelfox) i Dorotka, zwana przez bliskich Stokrotką (Judy Cornwell) znoszą mężnie humory tej snobki i zawsze potrafią powstrzymać się od prawdziwego gniewu. Pierwsza z nich jest niepoprawną „romantyczką” i kusi każdego mężczyznę w nadziei, że to ten jedyny. Druga z sióstr jest absolutnie przerażająca z powodu swojego niechlujnego sposobu życia, które dzieli z jeszcze bardziej niechlujnym, totalnie leniwym mężem, o ksywie Gnuśniak (Geoffrey Hughes). Oparty o kanapę, wiecznie nieogolony i... uparcie odmawiający spełnienia małżeńskich obowiązków jako jedyny sprzeciwia się bratowej.

Inni krewni

Tylko z rozmów telefonicznych znamy trzecią siostrę Hiacynty - Violet, „tę z Mercedesem, sauną i miejscem dla kucyka”. Poza kadrem pozostaje też jej syn, Sheridan. Hiacynta jest z niego tak dumna, że wydaje się nie zauważać, iż on dzwoni do matki wyłącznie, gdy potrzebuje pieniędzy... Ale najbardziej niesubordynowaną osobą w rodzinie jest ojciec Hiacynty. Staruszek nieustannie wymyka się spod rodzinnej kurateli, wywołując mniejsze lub większe skandale.

Przebój serialowy

Serial komediowy „Co ludzie powiedzą?” był produkowany przez pięć lat: od 1990 roku do 1995 roku i prezentowany z sukcesem na całym świecie. Szczególnie popularny jest w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Jego realizację zakończono po pięciu sezonach tylko i wyłącznie z powodu decyzji jednej osoby. W 1995 roku grająca Hiacyntę, Patricia Routledge zdecydowała się bowiem przejść do innych projektów.

    

„Co ludzie powiedzą?” od 16 czerwca w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)