2023-05-09

„Matka”: Wciągający thriller psychologiczny z Olgą Bołądź

0

Produkcja według pomysłu Igora Brejdyganta, autora takich hitów jak „Rysa”, „Układ” czy „Szadź”. Tragedie, tajemnice i zagrożenie czyhające na tych, którzy chcą je zgłębiać. W rolach głównych między innymi Olga Bołądź, Łukasz Simlat i Marcin Kowalczyk. „Matka” od 11 maja w czwartek o godz. 20:00 w Polsat Seriale.

Złożona opowieść
Jak podkreślają twórcy, serial „Matka” to połączenie komentarza na temat problemów społecznych z trzymającą w napięciu historią kryminalną. Autor scenariusza, Igor Brejdygant, postawił sobie za zadanie stworzenie opowieści, w której wątek dramatu obyczajowego jest równie rozwinięty, co historia detektywistyczna, a wiodącą postacią nie jest policjant, ale osoba prywatna. - Kto może być bardziej zmotywowany od matki, która straciła dziecko? - pyta autor. - A jeśli z czasem wychodzi na jaw, iż dziecko to było przed śmiercią krzywdzone przez pedofili, matka nie ma innego wyjścia, niż znaleźć i ukarać sprawców - dodaje.

O czym jest serial „Matka”?
Dziennikarka śledcza Agnieszka stara się pogodzić z samobójczą śmiercią dwunastoletniego syna. Kiedy po paru latach od tragedii jej mąż, Jacek, dostaje pracę w Niderlandach, wydaje się, że to idealny moment na przeprowadzkę i rozpoczęcie nowego etapu życia. Na przeszkodzie staje Rafał, który wiele lat temu był bohaterem jednego z reportaży Agnieszki, a teraz odsiaduje wyrok za morderstwo. Mężczyzna prosi dziennikarkę o pomoc w rozwikłaniu pozornie zamkniętej sprawy kryminalnej. Okazuje się, że morderstwo, o które został oskarżony Rafał, jest powiązane ze śmiercią jej syna. Zamiast wyjechać z kraju, kobieta zaczyna obsesyjnie szukać oprawców, którzy w rzeczywistości są bliżej niż myśli…

Obsada i twórcy serialu „Matka”
W trzech kluczowych rolach Olga Bołądź, jako tytułowa bohaterka, Łukasz Simlat w roli jej męża, oraz Marcin Kowalczyk, grający przestępcę, którego dziennikarka wsadziła za kraty. Reżyserii serialu „Matka” podjął się Piotr Trzaskalski, znany między innymi z takich głośnych produkcji filmowych jak „Edi”, „Mój rower” czy „Mistrz”. Scenarzystą wiodącym - Igor Brejdygant („Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet”, „Szadź”). Scenarzystami - Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”) oraz Paulina Murawska („Ultraviolet”, „Znaki”) Za zdjęcia odpowiada Bartosz Bieniek („Inni Ludzie”, „Zenek”, „Drogówka”), a za produkcję TFP.

  

„Matka” od 11 maja w czwartek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)