2021-05-25

Kto jest kim w serialu „W rytmie serca”? Sylwetki postaci

0

Poznajcie bohaterów na życiowym zakręcie w obyczajowej produkcji Polsatu. W pierwszoplanowe postacie wcielają się znani i popularni aktorzy: Mateusz Damięcki, Barbara Kurdej-Szatan, Maria Dębska, Piotr Polk, Dariusz Toczek, Piotr Fronczewski i Małgorzata Foremniak. „W rytmie serca” od 1 czerwca o godz. 11:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

Doktor Adam Żmuda (Mateusz Damięcki)
Młody, utalentowany chirurg, którego karierę przerywa konflikt z szefem - profesorem Piwoniem. Odważny, ciekawy świata i ludzi, Adam robi wszystko, żeby pomóc pacjentom, którzy mu zaufali - i często wpada przez to w kłopoty. Wybierając medycynę, poszedł w ślady starszej siostry, która aktualnie mieszka w Kanadzie. I to właśnie dzięki niej chce przyłączyć się do Lekarzy Bez Granic i pojechać na misję do Afryki. Przed podróżą na Czarny Ląd, doktor Żmuda postanawia jednak odwiedzić Kazimierz nad Wisłą... Miasto, w którym się urodził i gdzie spędził część dzieciństwa - aż do chwili, gdy jego rodzice się rozwiedli. W Kazimierzu zatrzymuje się w mieszkaniu, które odziedziczył po śmierci ojca - lokalnego malarza Edwarda Wilczyńskiego. I niespodziewanie spotyka dwie kobiety, które mogą odmienić jego życie: Marię oraz Weronikę...

Maria Biernacka (Barbara Kurdej-Szatan)
Pielęgniarka z Kazimierza, mama ośmioletniego Grzesia. Maria przed laty studiowała w Warszawie medycynę i właśnie przy tej okazji poznała Adama Żmudę. Oboje połączył wtedy ognisty romans, a jego owocem jest mały Grześ. Gdy ich związek się rozpadł, Maria ukryła jednak przed ukochanym, że zaszła w ciążę... A później rzuciła studia, wyjechała do Kazimierza i tam zbudowała swoje nowe życie. Dziś najważniejszy jest dla niej syn Grześ, któremu pragnie stworzyć szczęśliwy dom. A kolejne miejsce w jej sercu zajmuje doktor Nowakowski, który stanowi świetny „materiał na ojca”. Gdy w Kazimierzu pojawia się Adam, dawne uczucia jednak wracają. A Maria nagle czuje się zagubiona i niepewna, czy „bezpieczny” związek z Robertem to najlepszy wybór...

Aspirant Weronika Nowacka (Maria Dębska)
Szefowa posterunku policji w Kazimierzu. Pełna energii, niezależna i romantyczna. Weronika jest odważna, świetnie wyszkolona i nie boi się chwytać za broń. W kryzysowych sytuacjach zachowuje zimną krew i w przeszłości już nie raz udowodniła, że zasługuje na to, aby samodzielnie kierować posterunkiem. W trakcie kolejnej akcji - pościgu za piratem drogowym - jej życie ratuje przystojny lekarz: Adam Żmuda. A pani aspirant najpierw sięga po służbowy pistolet... a później po jego serce.

Doktor Robert Nowakowski (Piotr Polk)
Ordynator chirurgii w szpitalu powiatowym w Jabłonowie, narzeczony Marii. Robert od początku czuje do Adama niechęć i obawia się, że jego „przyjaźń” z Marią może zniszczyć ich związek... W pracy docenia jednak talent i profesjonalizm doktora Żmudy i gdy wspólnie walczą o życie pacjentów, odkłada niesnaski na bok.

Doktor Michał Zych (Piotr Fronczewski)
Właściciel przychodni w Kazimierzu. Szef i zarazem przyjaciel Marii, w przeszłości świetnie znał także rodziców doktora Żmudy - a nawet pomógł Adamowi przyjść na świat. Jako lekarz dba o zdrowie mieszkańców Kazimierza już od kilkudziesięciu lat i w pełni zasługuje na ich zaufanie oraz szacunek. Od śmierci żony poświęca pracy każdą wolną chwilę i tego samego wymaga też od kolegów z przychodni.

Olga Krajno (Małgorzata Foremniak)
Bizneswoman z Kazimierza - bezwzględna i pozbawiona skrupułów. Przed laty była kochanką Edwarda Wilczyńskiego i doprowadziła do rozpadu rodziny Adama... A teraz chce odkupić od lekarza mieszkanie, które odziedziczył po ojcu - i nie przyjmuje odmowy.

Posterunkowy Sebastian Szarek (Dariusz Toczek)
Dobroduszny, zawsze chętny do pomocy posterunkowy dba o to, żeby w Kazimierzu panował ład i porządek... A po cichu wzdycha czasem tęsknie do swojej pięknej szefowej. Gdy na jego drodze stają złoczyńcy, uśmiech policjanta jednak znika. A „łagodny misiek” zamienia się w Brudnego Harry'ego!

Agnieszka (Magdalena Kumorek)
Starsza siostra Adama, która również jest lekarką i aktualnie mieszka w Calgary razem z matką i resztą rodziny.

Ewa (Elżbieta Romanowska)
Recepcjonistka z przychodni. Pełna ciepła, energii i uśmiechu – ale wciąż samotna. Ewa miała dotąd w miłości pecha, ale nie traci nadziei, że w końcu znajdzie „tego jedynego”… A poza tym twardo stąpa po ziemi - i choć wygląda na „naiwną blondynkę”, umie w życiu walczyć o swoje!

„W rytmie serca” od 1 czerwca we wtorek od godz. 11:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)
Komentarze