2021-05-22

Poznaj bohaterów hitowego serialu „Znaki 2”. Kto jest kim?

0

Drugi sezon kryminalno-obyczajowego przeboju w każdy wtorek od godz. 20:00. W rolach głównych cenieni aktorzy polskiego kina: Andrzej Konopka, Helena Sujecka, Andrzej Mastalerz, Michał Czernecki, Rafał Mohr i Rafał Cieszyński. Czy główny bohater, komisarz Trela w końcu zdoła dotrzeć do prawdy? „Znaki 2” od 1 czerwca w Polsat Seriale.

Komisarz Michał Trela (Andrzej Konopka)
Rozwodnik, samotny ojciec, nowy komendant policji w Sowich Dołach. Wcześniej pracował w Krakowie, gdzie był członkiem pionu dochodzeniowego. Po zachowaniu córki, Niny, widać, że Trela miał kiedyś problemy z alkoholem, w jego zachowaniu widać demony przeszłości. Ma zdroworozsądkowe podejście do życia, ale w pracy działa instynktownie, bywa porywczy. Nie zależy mu na sympatii otoczenia, nie przestrzega konwenansów, chce jak najlepiej wywiązywać się z powierzanych mu zadań. Sowie Doły początkowo wydają mu się zwykłym, niczym niewyróżniającym się miasteczkiem, które traktuje jak miejsce zesłania. Musi jednak szybko się w nim odnaleźć i uważnie obserwować mieszkańców, by poznać prawdę o tajemniczych morderstwach, które tam popełniono. Jest w miasteczku nowy, miejscowi traktują go z nieufnością. Chce pokazać, że nie cofnie się przed niczym, aby rozwiązać ponurą zagadkę sprzed lat. Trela mieszka z córką w gospodarstwie agroturystycznym prowadzonym przez aspirant Adę Nieradkę, z którą na co dzień pracuje na komendzie. Razem prowadzą śledztwo w sprawie popełnionych w Sowich Dołach zabójstw. Z biegiem czasu rodzi się między nimi przyjaźń i bliskość. W drugim sezonie Trela będzie musiał zmierzyć się z własnymi demonami. Tym razem to on będzie starał się ukryć przed światem pewną tajemnicę.

Aspirant Ada Nieradka (Helena Sujecka)
Trzydziestolatka razem z mężem prowadzi w Sowich Dołach gospodarstwo agroturystyczne, w którym po przeniesieniu do miasteczka zatrzymuje się Trela z córką. Jest bardzo pracowita, sumienna, trochę zagubiona. To dobra policjantka. Swoje obowiązki wykonuje najlepiej, jak potrafi. Gdy tylko może, stara się pomagać osobom ze swojego otoczenia. Jest oddaną i lojalną przyjaciółką. Sprawa morderstwa, w której głównym podejrzanym okazuje się mąż Ady, pokazuje jak silną jest kobietą. Stara się przy tym zachować pełen profesjonalizm i nie łączyć życia osobistego z zawodowym. Dobrze pracuje się jej z nowym komendantem, choć nie zawsze rozumie jego postępowanie. Nie próbuje go oceniać ani pouczać. Darzą się z Trelą zaufaniem, a z czasem przyjaźnią. W drugim sezonie serialu Ada będzie musiała otrząsnąć się po rozwodzie z Błażejem, co nie będzie łatwe, zwłaszcza ze względu na trwającą kampanię wyborczą, w której były mąż bierze udział. Aspirant stanie też przed trudną decyzją: czy ważniejsza jest dla niej sprawiedliwość, czy ochrona bliskich?

Jonasz (Andrzej Mastalerz)
Przedstawiciel lokalnej społeczności Sowich Dołów, szaleniec i mistyk. Wierzy, że dostał od Boga dar i chce go jak najlepiej wykorzystać. Jest uznawany za cudotwórcę. Pomaga życiowym rozbitkom, wyciąga ludzi z nieszczęść i chorób. Prowadzi farmę, która jest schroniskiem dla różnych rozbitków życiowych. Jedni go kochają, inni się go boją. Jest jedną z osób, które sprzeciwiają się odwiertom w dawnej sztolni. Uważa, że zmarłym, których szczątki mogą się tam znajdować, należy się szacunek. W drugim sezonie widzowie poznają dobrze skrywaną tajemnicę Jonasza i dowiedzą się, czym tak naprawdę zajmuje się lokalny kaznodzieja na swojej farmie.

Zofia Bławatska (Małgorzata Hajewska-Krzysztofik)
Ma pięćdziesiąt siedem lat. Po śmierci córki Laury, która została zamordowana w niewyjaśnionych okolicznościach, przeszła załamanie nerwowe. Od tamtej pory zdarza jej się stać przed miejscową szkołą i czekać aż córka skończy lekcje. Wśród mieszkańców Sowich Dołów uchodzi za wariatkę i wykorzystuje to, żeby odnaleźć sprawcę zbrodni sprzed lat. Sprzeciwia się działalności Targosza i pracom w kopalni. Uważa, że to miejsce to cmentarz wszystkich tych, którzy zginęli w sztolni w czasie wojny i należy im się szacunek. Dorabia jako sprzątaczka w klubie bokserskim. W drugim sezonie Bławatska opiekuje się burmistrzem Paszke, który po wypadku w sztolni jest sparaliżowany. Nie przestaje też wierzyć, że jej zamordowana przed laty córka żyje. Gdy przypadkiem na środku drogi znajduje zagubioną dziewczynkę, jest przekonana, że los zwrócił jej ukochane dziecko.

Antoni Paszke (Mirosław Kropielnicki)
Burmistrz Sowich Dołów, który razem z biznesmenem Targoszem chce zapoczątkować wydobycie cennego surowca z miejscowej kopalni odkrywkowej. Jest zawsze uśmiechnięty i kontaktowy, świetnie zarządza biednym miasteczkiem. Bardzo dba o swój wizerunek. W rzeczywistości to tchórz, karierowicz i cynik. Wizja poprawy warunków życia w miasteczku, wybudowanie nowych budynków użyteczności publicznej, stworzenie miejsc pracy - to wszystko zapewni Paszke sympatię wyborców i pewną wygraną w kolejnych wyborach, a z tego niełatwo zrezygnować. Paszke ma nastoletnią córkę Agatę, uczennicę miejscowej szkoły, i syna Roberta, który mieszka w gospodarstwie prowadzonym przez Jonasza. W drugim sezonie jest sparaliżowany - to wynik wypadku w sztolni, któremu Paszke uległ na koniec pierwszego sezonu. W codziennych czynnościach pomaga mu Bławatska i córka Agata. Paszke ubiega się o reelekcję w wyborach na burmistrza Sowich Dołów. W swoich staraniach o przychylność wyborców musi zmierzyć się z Błażejem Nieradką.

Ksiądz Roman Śmigielski (Rafał Cieszyński)
Zjawia się w Sowich Dołach po śmierci dotychczasowego proboszcza, księdza Wincentego. Interesuje się życiem miasteczka, chce poznać jego mieszkańców. Jest bacznym obserwatorem, osobą z zewnątrz, a przez to dostrzega więcej. Odbiega od stereotypowego obrazu małomiasteczkowego księdza - jest ciekawy świata, interesuje się fotografią. Lubi piesze wycieczki po górach, bardzo dba o kondycję fizyczną. Przypadkowo trafia na niepokojące znalezisko z przeszłości, które może odkryć prawdę o zbrodniach popełnionych w Sowich Dołach. W kolejnym sezonie widzowie poznają lepiej przeszłość księdza i jego długo skrywany sekret. Duchowny będzie rozdarty między koniecznością dochowania tajemnicy spowiedzi a chęcią zapobiegnięcia tragedii.

Agata Paszke (Helena Englert)
Córka burmistrza Sowich Dołów i uczennica lokalnej szkoły. Ma problemy z agresją, a swoją złość wyładowuje na treningach bokserskich. Lubi budzić w ludziach strach, nie boi się wyrażać własnego zdania. Jest bezpośrednia, nie uznaje kompromisów. Twardo broni swoich racji. Nie lubi dzielić się z innymi, jest bardzo zazdrosna o swojego chłopaka Radka. Gdy czuje się oszukana, nie ma oporów przed zemstą. Po przyjeździe nowego komendanta do Sowich Dołów zaprzyjaźnia się z jego córką, Niną. W nowym sezonie Agata opiekuje się chorym ojcem, który po wypadku w sztolni jeździ na wózku inwalidzkim. Musi zrezygnować z wygodnego życia i poszukać sposobu na dodatkowy zarobek, żeby pomóc Paszke w kampanii wyborczej. Jej pomysł na szybkie wzbogacenie się może mieć jednak tragiczne konsekwencje.

Nina Trela (Magdalena Żak)
Córka nowego komendanta Sowich Dołów. Ma 17 lat, przyjechała z ojcem w Góry Sowie z Krakowa. Jest opiekuńcza, skromna, ma w sobie dużo empatii. Od lat wychowuje się bez matki, ojciec to dla niej najważniejsza osoba, dlatego bardzo o niego dba. Niechętnie przeprowadziła się z miasta do niewielkiej górskiej miejscowości, ale szybko odnalazła się w nowym otoczeniu. Przyjaźni się z Agatą, córką burmistrza, jest pod jej dużym wpływem. W drugim sezonie, po kilku tygodniach więzienia jej przez Sobczyka, Nina w końcu wydostaje się z pułapki. Dziewczyna jest przestraszona, nie jest w stanie mówić, nikomu nie chce zdradzić, kto jest jej porywaczem.

Błażej Nieradka (Michał Czernecki)
Mąż Ady, z którą zna się od dzieciństwa. Razem prowadzą gospodarstwo agroturystyczne, w którym po przeprowadzce z Krakowa mieszka komisarz Trela z córką. Zdradzał żonę z jej najlepszą przyjaciółką, Patrycją. Żałuje tego, co zrobił, nadal kocha Adę i chce do niej wrócić. Jest jednym z podejrzanych o zamordowanie Patrycji. W drugim sezonie Błażej daje się wciągnąć w podejrzany plan tajemniczego Twerskiego i kandyduje na burmistrza Sowich Dołów. Zgadza się też na fikcyjne małżeństwo. Z czasem zdaje sobie jednak sprawę, że zbyt pochopnie zdecydował się na start w wyborach.

Twerski (Rafał Mohr)
To tajemnicza postać. Pojawił się w Sowich Dołach znikąd i zaoferował finansowe wsparcie jednego z kandydatów w wyborach na burmistrza. Twierdzi, że jest przedstawicielem dużego amerykańskiego przedsiębiorstwa. Po tym jak jego pomoc została odrzucona przez obecnego burmistrza Paszke, skupił się na kampanii Błażeja. Jest bezwzględny i niebezpieczny. Nie waha się użyć przemocy, aby zdobyć to, na czym mu zależy. Jest inteligentny, jednak potrafi być też wulgarny. Jest skupiony na dotarciu do celu, nie uznaje żadnych przeszkód. Bywa bardzo pomysłowy w rozwiązywaniu problemów, które pojawiają się na jego drodze. Chce dotrzeć do źródła tajemnicy Vril.

„Znaki 2” od 1 czerwca we wtorek od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)
Komentarze