O Serialu

Czwarty sezon „Wikingów” jest dopełnieniem tego, co wydarzyło się w kulminacji poprzedniej, ekscytującej serii - po niezwykłej bitwie o Paryż. Ragnar (Travis Fimmel) zdobył to mityczne miasto fortelem, gdy wszyscy już widzieli go martwym. Przemienił porażkę w zwycięstwo, ale do Kattegat powrócił ciężko chory. Teraz, myśli o jego śmierci dodają sił tym, którzy chcą zastąpić króla. Los jego żony, królowej Aslaug (Alyssa Sutherland) i ich dzieci oraz jego najstarszego syna, Bjorna (Alexander Ludwig) jest niepewny...

 

Tymczasem Lagertha (Katheryn Winnick) kontynuuje walkę o władzę ze swoim wyrachowanym, byłym zastępcą - Kalfem (Ben Robson). Rollo (Clive Standen) zdradza swoje dziedzictwo wikingów, pozostając w państwie Franków. Floki (Gustaf Skarsgĺrd) zostaje pojmany za swoje brutalne czyny wobec chrześcijańskiego kapłana Athelstana. Nordyccy bogowie czuwają, by spełniły się przepowiednie. Czy każdy z bohaterów tej skandynawskiej sagi dostanie to, na co zasłużył?

 

4. sezon „Wikingów” (tytuł oryginalny: „Vikings”) to podwójna dawka przygody, mitu i pasjonującej historii, bo zrealizowano aż dwadzieścia odcinków - dwa razy więcej niż w poprzedniej serii tego telewizyjnego przeboju. Pomysłodawcą, scenarzystką i jednym z producentów wykonawczych tego serialu był Michael Hirst. Ta kanadyjsko-irlandzka produkcja telewizyjna w 2020 roku otrzymała nagrodę Emmy, a wcześniej była aż trzynaście razy nominowana do tego najważniejszego telewizyjnego wyróżnienia.