O Serialu

Głównym bohaterem serialu „The Good Doctor” jest młody chirurg z zespołem sawanta, dr Shaun Murphy (Freddie Highmore - nominowany za tę kreację do nagrody Złotego Globa), który zostaje przyjęty do pracy na oddział chirurgii w prestiżowym szpitalu. Czy osoba, która nie potrafi nawiązywać kontaktów z ludźmi, może rzeczywiście ratować im życie?

 

2. sezon przeboju telewizyjnego „The Good Doctor” to kontynuacja opowieści o młodym chirurgu ze spektrum autyzmu i zespołem sawanta, który pracuje na oddziale chirurgii w prestiżowym szpitalu. Dr Shaun Murphy (Freddie Highmore) jest już szanowany i podziwiany. Ale ktoś może podważyć jego kompetencje i pozbawić go możliwości dalszego wykonywania zawodu. A bycie chirurgiem jest sensem jego życia!

 

„The Good Doctor” to produkcja dwóch wielkich amerykańskich wytwórni: Sony Pictures Television i ABC Studios. David Shore („Dr House”) jest scenarzystą i producentem wykonawczym. Inni producenci tego serialu to: David Kim, Sebastian Lee i uznany aktor, Daniel Dae Kim („Lost” i „Hawaii Five-O”), który wystąpił gościnnie w kilku odcinkach 2. sezonu, a był pomysłodawcą produkcji amerykańskiej wersji tego południowokoreańskiego formatu.