O Serialu

Bohaterką jest 29-letnia Ewa Drawska, warszawianka, stworzenie absolutnie miejskie, ewentualnie plażowe. I to nie bałtycko-plażowe, ale śródziemnomorsko lub karaibsko. Prowadzi życie łatwe, lekkie i przyjemne - kocha plotki z przyjaciółkami, zakupy, jazdę po mieście w kabriolecie i... pracę.

 

Gdy ją poznajemy, pracuje w dziale reklamy ogólnopolskiej gazety i mieszka w nowoczesnym, świetnie urządzonym mieszkaniu ze swoim partnerem – Grzegorzem. On oświadcza się Ewie, ale ona nie jest pewna czy powinna teraz wychodzić za mąż. Tymczasem jej przełożony napastuje ją w pracy. Ewa oburzona zachowaniem Rafała usiłuje wymóc na prezesie firmy - Marku, aby go zwolnił. Ale niestety w wyniku intrygi swojego szefa to Ewa... trafia do małego oddziału firmy w Zakopanem, aby poprawić tam wyniki sprzedaży. To jest ostatnie miejsce na ziemi, w którym pragnęłaby się znaleźć. „Pańcia”, „Warszawka”, „blond farbowany desant” - takimi epitetami witają na pokładzie nową szefową koledzy z regionalnego oddziału. Obawiają się, że Ewa zabierze im ulubiony święty spokój i zmusi do morderczego wysiłku. A jej zależy jedynie na tym, żeby szybko poprawić wyniki sprzedaży i wrócić do stolicy. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że przewrotny los zmusi ją do tego, żeby zakochała się w tym mieście. I w jednym z jego mieszkańców...

 

Przygody bohaterki serialu dowodzą, że nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje i że czasem to, co wydawało się być karą, może okazać się nagrodą. I odwrotnie. Ewa odkrywa, że świat, który znała do tej pory, był światem pozbawionym głębszych wartości. Nabiera przekonania, że wprawdzie Zakopane ma swoje wady, ale czymże one są w porównaniu z widokiem na Giewont i ukochanym mężczyzną u boku.