O Serialu

Strażnik Teksasu to klasyka amerykańskiej telewizji i światowy przebój. To serial sensacyjny, który łączy cechy westernu i współczesnego kina akcji. A duża dawka humoru sprawia, że przed laty zaskarbił on sobie również w Polsce grono zagorzałych fanów i przez wielu uważany jest za kultowy.   

 

Główny bohater - Cordell „Cord” Walker (w tej roli niezapomniany: Chuck Norris, znany z takich przebojów kina akcji lat 80., jak: Delta Force czy Zaginiony w akcji) jest najsłynniejszym teksańskim Rangersem, niezłomnym stróżem prawa na pograniczu z Meksykiem. Niezmiennie od lat staje w obronie pokrzywdzonych i wspiera potrzebujących pomocy, nie bacząc na grożące mu niebezpieczeństwo. Walker jest człowiekiem dobrodusznym i życzliwym, ale zarazem wyjątkowo nieustępliwym i nieprzejednanym w zwalczaniu przestępczości. Przewagę w walce z przestępcami zapewnia mu to, że jest mistrzem wschodnich sztuk walki i doskonale strzela. Jest półkrwi Indianiniem i mieszka na ranchu, jego najbliższym krewnym i mentorem jest jego indiański wujek, Ray Firewalker (Floyd „Red Crow” Westerman, 1993 - 1994).        

 

W jego misji walki Dobra ze Złem wiernie pomagają mu jego przyjaciele. Jego partnerem jest Afroamerykanin James Trivette (Clarence Gilyard), który wcześniej odnosił sukcesy w sporcie, grał w znanej drużynie futbolowej, ale po kontuzji musiał zmienić całe swoje życie i wstąpił do formacji Rangersów. Walker zawsze wspiera prokurator Alex Cahill (Sheree J. Wilson) i wzajemnie. Traktuje ją jak przyjaciółkę, bo jest zbyt nieśmiały, by przyznać, że ta czarująca i zarazem niezwykle dzielna młoda kobieta jest miłością jego życia. Jego najwierniejszym druhem jest weteran służby w policji, obecnie właściciel baru, w którym przyjaciele spotykają – C. D. Parker (Noble Willingham). Kilka lat później do tej niezłomnej drużyny dołączy para młodych policjantów: Sydney Cooke (Nia Peeples) i Gage (Judson Mills), którzy niedawno ukończyli akademię policyjną. Gage ma już spore doświadczenie w pracy w policji, natomiast Sidney dopiero rozpoczyna służbę, ale jest niezwykle ambitna. Wszyscy razem tworzą wyjątkowo zgrany zespół i w starciu z nimi przestępcy nie mają szans.