O Serialu

W Polsce co dziesiąta rodzina zmaga się z poważnymi problemami. Obok kłopotów wynikających z trudnej sytuacji ekonomicznej, stoją bardziej skomplikowane - alkoholizm, narkomania, przemoc. Często te problemy zamiatane są pod dywan, a ich konsekwencje rzutują na życie każdego członka rodziny.

Problemy dorosłych wpływają najbardziej na dorastających nastolatków. Rozwody, codzienne awantury, brak bliskości czy czasu dla pociech to tylko niektóre powody poważnych kryzysów. Problem narasta wtedy, kiedy ani dorośli, ani dzieci nie potrafią poprosić o pomoc.

Jak dramatyczne mogą, być tego skutki ukazuje serial fabularno-dokumentalny „Pomóż mi”. Opowiada on historie nastoletnich bohaterów i ich rodzin, w których przemilczane przez młodych ludzi problemy lub sytuacje zbagatelizowane przez dorosłych doprowadzają do tragedii i przestępstw.

Rozwiązaniem tych trudnych spraw i zagadek kryminalnych zajmują się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczością Nieletnich: Młodszy Aspirant Maciej Bryś i jego partner Starszy Aspirant Gustaw Żelazny. Poruszając najtrudniejsze tematy, serial pokazuje jednocześnie różne strony konfliktów i podpowiada, jak można je rozwiązać.