O Serialu

Romek (Robert Górski) i Gwidon (Mikołaj Cieślak) żadnej pracy się nie boją! W każdym odcinku starają się zarobić na spłatę kredytu, łapiąc rozmaite fuchy, między innymi: statystują w filmie, malują elewacje, zostają wyprowadzaczami psów, kurierami, trenerami personalnymi, paparazzi, sprzedają rzepoburgery, są nawet ochroniarzami w nocnym klubie. Daje to twórcom serialu możliwość sportretowania współczesnej Polski, aktualnych mód, trendów, zbiorowych fascynacji, tego wszystkiego, czym żyje kraj, oczywiście z przymrużeniem oka.

 

- Siłą scenariusza, którego autorami są Robert Górski i Marek Baranowski jest komedia w absolutnie nowej odsłonie. Wraz z reżyserami Kristofferem Rusem i Grzegorzem Kuczeriszką nasi scenarzyści zbudują komediowy świat fabularny, ale z dużym piętnem rzeczywistości, którą mamy za oknami - mówi producentka serialu Dorota Kośmicka-Gacke.

W serialu „Piękni i bezrobotni” obok Roberta Górskiego i Mikołaja Cieślaka występują Wojciech Kalarus i Anna Karczmarczyk. W każdym odcinku pojawiają się nowe postaci, w które wcielają się Marta Żmuda-Trzebiatowska, Grzegorz Wons, Andrzej Nejman, Mariusz Jakus, Paulina Holtz, Joanna Kurowska czy Aneta Todorczuk-Perchuć, a także inni aktorzy.

 

Nowy serial Polsatu realizowany jest przez Jake Vision DGA Studio w koprodukcji z IZK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.. Producentem wykonawczym serialu jest Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński z Jake Vision DGA Studio. Za reżyserię serialu odpowiadają Kristoffer Rus i Grzegorz Kuczeriszka, a autorami scenariusza są Robert Górski i Marek Baranowski.