O Serialu

Zagadkowa zbrodnia, osiedle pełne tajemnic i pierwszy podejrzany, który staje się „Osaczony”... W tytułową postać wciela się Leszek Lichota, partnerują mu: Eryk Lubos, Ilona Ostrowska i Maria Dębska. Premiera na antenie Polsatu Seriale!

 

Z pozoru spokojne, senne, niczym niewyróżniające się osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą. W każdym domu na pozór normalna, szczęśliwa rodzina. Ale nic nie jest takie, jakim się wydaje. W trakcie porannego joggingu Michał (Leszek Lichota) znajduje w lesie ciało sześcioletniego chłopca, syna sąsiadki. Policyjne śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi niezłomny detektyw Kron (Eryk Lubos), w myśl zasady, że ten, kto znajduje ciało, staje się pierwszym podejrzanym. Od tamtej chwili życie Michała zamienia się w koszmar. Media i sąsiedzi wydają na niego wyrok, żona też nie stoi zdecydowanie po jego stronie. Z każdą chwilą jest coraz bardziej osaczony. Aby wyrwać się z matni, będzie próbował udowodnić winę komuś innemu. A przecież w każdym domu może kryć się morderca!

 

W roli głównej występuje Leszek Lichota, znakomity aktor, który potwierdził swoją klasę kreacjami w serialach: „Wataha” i „Pułapka”. Partnerują mu: finezyjna, uwielbiana przez publiczność Ilona Ostrowska („Ślepnąc od świateł”, „Pod powierzchnią”) i jedna z najbardziej magnetycznych aktorek swojego pokolenia, Maria Dębska („W rytmie serca”, „Ślepnąc od świateł”, „Zabawa, zabawa”, „Bo we mnie jest seks”). W postać ekscentrycznego komisarza Krona wciela się brawurowo Eryk Lubos („Ślepnąc od świateł”, „Pułapka”, „Sztuka kochania”, „Underdog”). Nonszalanckiego przyjaciela Michała, Adriana, gra znany doskonale widzom Polsatu, Wojciech Błach („Skazane”, „Pierwsza miłość”).

Serial „Osaczony” wyreżyserował Maciej Dutkiewicz, który wspólnie z Arkadiuszem Borowikiem przygotował polską wersję scenariusza. Za produkcję odpowiadała firma TFP.