O Serialu

Znakomita obsada, nieoczekiwane zwroty akcji, mnóstwo emocji i niezmierzone pokłady dobrego humoru w nowym serialu na antenie kanału Polsat Seriale - „Mecenas Porada”! Co łączy świeżo upieczoną prawniczkę z baristką, masażystą i pracownikiem punktu dorabiania kluczy? Czy absolwentka studiów prawniczych ma szansę w starciu z korporacyjnymi „wyjadaczami”? Aleksandra Domańska w roli debiutującej adwokatki Kasi Porady, Antoni Pawlicki jako mecenas Aleksander Wyrzykowski oraz w rolach drugoplanowych: Radosław Pazura, Antoni Królikowski, Monika Krzywkowska, Katarzyna Zawadzka, Otar Saralidze, Mateusz Rusin.

 

Życie rozpieszcza tylko wybranych. Wie o tym Kasia Porada, która od lat opiekuje się niepełnosprawnym w wyniku wypadku ojcem. Jednocześnie pracuje i pragnie spełnić swoje największe marzenie, jakim jest ukończenie aplikacji adwokackiej. Po egzaminie, kiedy prawniczy świat powinien stanąć przed nią otworem okazuje się, że żadna z renomowanych kancelarii nie chce jej zatrudnić. Zdesperowana Kasia podejmuje jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu. Zakłada w centrum handlowym niewielki punkt, w którym klienci będą rozliczać się w nietypowy sposób - złotówka za minutę profesjonalnej porady. I w najśmielszych snach nie podejrzewa, jak niezwykłych klientów przyciągnie to do jej biura... Dzięki dewizie „niedrogo i serdecznie” Kasia jest zawsze blisko ludzi.

 

W pozostałych rolach występują: Radosława Pazura jako ojciec Kasi, Grzegorz, Monika Krzywkowska jako ukochana Grzegorza, Marta, Piotr Gąsowski jako mecenas i wspólnik Aleksandra, Andrzej Starzyński oraz Katarzyna Zawadzka jako pani mecenas, była przyjaciółka Aleksandra. Ten serial to produkcja firmy TFP Sp. z o.o. Reżyserii podjął się ceniony Bartek Prokopowicz. Za scenariusz odpowiadają Radosław Figura, Anita Nawrocka i Paweł Trześniowski - twórcy takich hitów, jak: „Magda M.” czy „Szpilki na Giewoncie”.