O Serialu

Seattle Fire Station 19 to wyjątkowa jednostka ratunkowa, która odwagą a nie brawurą, zawsze z sercem na dłoni śpieszy na ratunek ludziom, którzy znaleźli się w sytuacji śmiertelnie niebezpiecznej. Służba w niej to powołanie. Zwłaszcza ona jest o tym przekonana - Andy Herrera (Jaina Lee Ortiz) - córka szefa i najambitniejsza osoba w drużynie. Kapitan Pruitt Herrera (Miguel Sandoval) od początku wymagał od córki więcej niż od pozostałych swoich podwładnych - równie jak ona młodych, dzielnych i profesjonalnie podchodzących do pracy w straży pożarnej.

 

Ci odważni mężczyźni i kobiety - od najstarszego stażem kapitana do najmłodszego rekruta - są dla siebie jak rodzina. Na służbie spędzają 24 godziny na dobę i razem narażają życie, ratując innych, którym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. To tworzy nierozerwalną więź. Czy miłosne perypetie przeszkodzą głównym bohaterom serialu „Jednostka 19” w profesjonalnym wypełnianiu zawodowych obowiązków? A może stałe balansowanie na linie między życiem a śmiercią jeszcze podgrzewa temperaturę ich prywatnych relacji?

 

Ten amerykański dramat telewizyjny powstaje w wytwórni ABC Studios i na antenie Polsatu Serialu pokażemy bez przerwy w emisji trzy sezony tej przebojowej produkcji telewizyjnej. Pomysłodawczynią serialu „Jednostka 19” (tytuł oryginalny: „Station 19”) i producentką wykonawczą jest Stacy McKee. Przy produkcji wspierają ją Shonda Rhimes i Betsy Beers. We trzy współtworzyły wcześniej sukces serialu „Chirurdzy” („Grey’s Anatomy”). Producentem wykonawczym jest też i reżyserem wybranych odcinków - dwukrotny nagrodzony Emmy, Paris Barclay („Nowojorscy gliniarze”, „Synowie anarchii”).