2024-06-17

„Doktor Martin”: Antypatyczny bohater, którego pokochasz!

0

Wybitny chirurg Martin Elingham porzuca karierę w Londynie, aby praktykować na wsi. Jest wyniosły, przesadnie rzeczowy, nietaktowny i ma wiele innych cech, które wyróżniają go w społeczności małej nadmorskiej miejscowości. I to nie pozytywnie. Jak zmieni się jego życie i jak on wpłynie na mieszkańców, kiedy odkryją, że ma również głęboko ukryte zalety? Premiera serialu „Doktor Martin” w poniedziałek 1 lipca o godz. 18:00 w Polsat Seriale.

Przeprowadzka na prowincję
Doktor Martin Elingham (Martin Clunes) porzuca dobrze zapowiadającą się karierę chirurga po tym, jak jego lęk przed krwią zamienił się w obsesję. Przeprowadza się z tętniącego życiem Londynu do malowniczej nadmorskiej miejscowości Portwenn w Kornwalii, gdzie rozpoczyna praktykę jako lekarz rodzinny, a widz w klimacie iście angielskiego humoru zostaje wprowadzony w świat małomiasteczkowej Wielkiej Brytanii.

Galeria osobliwych postaci
Dla Martina to powrót w rodzinne strony, bo dorastał w okolicy, wychowywany przez wdowę, swoją ciotkę - Joan Norton (Stephanie Cole). Jego powody opuszczenia londyńskiej metropolii i dobrze płatnej posady nie są początkowo znane, ale z czasem i tu jego fobia daje o sobie znać. Wkrótce główny bohater spotyka na życiowej drodze kilka osób z miejscowej społeczności, które okazują się jeszcze bardziej ekscentryczne od niego.

Snob w akcji
Sytuację Martina jako lekarza rodzinnego komplikuje też fakt, że on całkowicie jest pozbawiony empatii. Nawet przy łóżku chorego pacjenta zachowuje się w całkowicie nieakceptowalny sposób - jest szorstki, gwałtowny i nietolerancyjny, nie tylko w kwestiach związanych z medycyną, ale ogólnie z życiem. On i nauczycielka w miejscowej szkole, czarująca Louisa Glasson (Caroline Catz), są tak bardzo różni, że wyraźnie się do siebie przyciągają i powoli rozwijają romantyczny związek, pomimo całej gamy swoich niezręczności.

Premiera serialu „Doktor Martin” w poniedziałek 1 lipca o godz. 18:00 w Polsat Seriale.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)