2024-05-13

„El Chicano”: Uliczna legenda o mścicielu rodem z Meksyku

0

Gdy kartele rządzą ulicami Los Angeles, zwolniony ze służby policjant bierze sprawiedliwość w swoje ręce. Dla niego to również prywatna wendeta za śmierć brata. Aby go pomścić, przyjmuje tożsamość zamaskowanego bohatera. Film o „El Chicano” w nocy z piątku na sobotę 18 maja o godz. 1:45 i z soboty na niedzielę 26 maja o godz. 0:20 w Polsat Seriale.

Konszachty z kartelem
Kiedy detektyw policji Diego Hernandez (Raul Castillo) zostaje przydzielony do przełomowej sprawy, mającej na celu zbadanie brutalnego ataku kartelu z Meksyku, do którego doszło we wschodnim Los Angeles, odkrywa powiązania z rzekomym samobójstwem brata i wojną o wpływy, w której pogrąża się jego dzielnica. Gdy razem z nowym partnerem na własną rękę podsłuchują dwóch spiskujących gangsterów, zostają namierzeni. W trakcie morderczego pościgu ulicami metropolii nocą partner Diega zostaje śmiertelnie ranny, a on odsunięty od służby za niesubordynację.

Narodziny mściciela
Rozdarty między działaniem zgodnie z prawem a szukaniem sprawiedliwości, główny bohater wskrzesza uliczną legendę El Chicano. To zamaskowany wojownik, który niczym duch zjawia się w miejscach zagrożonych przemocą i z azteckim okrucieństwem eliminuje bandytów, zagrażającym spokojnym ludziom, żyjącym w sąsiedztwie.

Sprawiedliwość po latach
Jako chłopiec Diego był świadkiem, jak El Chicano dopadł ówczesnego szefa miejscowego latynoskiego gangu. Teraz szefem gangu we wschodnim Los Angeles jest syn zlikwidowanego wówczas kryminalisty, który sprzymierza się z synem bossa meksykańskiego kartelu, żeby w imię nowej rewolucji usunąć Amerykanów z Kalifornii. Lokalna policja czy też siły federalne nie są w stanie powstrzymać jej fali przemocy, więc Diego Hernandez w pojedynkę, jako El Chicano, rozpoczyna krwawą wojnę, aby obronić swoje miasto i pomścić morderstwo swojego brata.

„El Chicano” w nocy z piątku na sobotę 18 maja o godz. 1:45 i z soboty na niedzielę 26 maja o godz. 0:20 w Polsat Seriale.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)