2024-01-23

„W pogoni za zemstą”: Świetnie zagrane męskie kino akcji

0

W gwiazdorskiej obsadzie między innymi Dwayne Johnson, Billy Bob Thornton i Tom Berenger. Były więzień pragnie pomścić śmierć swojego brata. Jego śladem wyruszają jednak wynajęty morderca i skorumpowany gliniarz. Czy uda mu się uniknąć czyhającego niebezpieczeństwa i odnaleźć odpowiedzialnego za zabójstwo? „W pogoni za zemstą” w niedzielę 28 stycznia o godz. 22:00 w Polsat Seriale.

Mężczyzna po wyroku
Driver to przestępca skazany za udział w nieudanym napadzie na bank, który po dziesięciu latach odsiadki wychodzi na wolność. Przebywanie w więzieniu ma zazwyczaj jeden z dwóch skutków dla człowieka: albo go załamuje, albo też wzmacnia. Jego siłę napędzał nie tylko czas, ale także głód, żeby pomścić śmierć brata, który został brutalnie zamordowany po tym feralnym skoku.

Na tropie winnych
Teraz mężczyzna myśli tylko o jednym. Rozpoczyna polowanie na wszystkie osoby zamieszane w zbrodnię sprzed dekady. Z listą nazwisk i adresów w ręku wybiega z bramy więzienia i wkrótce potem za kierownicą kultowego Chevroleta Chevelle 1970 rozpoczyna swoją misję. Wie o czterech ludziach odpowiedzialnych za tamto tragiczne wydarzenie i zabija jednego po drugim. Musi się jednak spieszyć, bo po piętach depczą mu zamieszany w sprawę doświadczony policjant oraz bezwzględny zabójca, wynajęty przez tajemniczego zleceniodawcę.

Plejada gwiazd
W roli Drivera - Dwayne Johnson („Mumia powraca”, „Król Skorpion”, „Witajcie w dżungli”), ścigającego go gliniarza gra zdobywca Oscara Billy Bob Thornton („Blizny przeszłości”, „Prosty plan”), a płatnego mordercę Oliver Jackson-Cohen („Nawiedzony dom na wzgórzu”, „Niewidzialny człowiek”). W filmie swoje cameo ma laureat Złotego Globu i nominowany do Oscara gwiazdor filmów „Snajper”, „Pluton”, „Urodzony 4 lipca” czy „Incepcja” - Tom Berenger.

Ekipa
Scenariusz napisali bracia Tony Gayton („Śmiertelna wyliczanka”) i Joe Gayton („Hell on Wheels: Witaj w piekle”). „W pogoni z zemstą” wyreżyserował George Tillman Jr., który dał się poznać jako twórca thrillerów z moralnym przesłaniem: „Notorious” (2009) i „Nienawiść, którą dajesz” (2018).

Film akcji „W pogoni za zemstą” w niedzielę 28 stycznia o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)