2024-01-03

Marek Włodarczyk wspomina początki serialu „Sprawiedliwi”

0

Aktor o pierwszych wrażeniach z planu i reakcji widzów na perypetie policjantów dowodzonych przez Edwarda Kubisa. Odtwarzający tę rolę aktor opowiedział o pracy nad nią i tym, co jego zdaniem przyczyniło się do sukcesu produkcji. Emisja serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” od pierwszego sezonu od 8 stycznia w poniedziałek o godz. 22:00 i 23:00 w Polsat Seriale.

Pierwsze wrażenie
Jakie były początki postaci Edwarda Kubisa? - Pierwsze dni realizacji nowego projektu są dla mnie zawsze ciekawe, dlatego że poznaję nowych ludzi, reżysera, aktorów i czerpię z nich to, co później składa się na moją postać - wyjaśnia Marek Włodarczyk. - W tym wypadku, na planie serialu „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” było to ciekawe spotkanie, dlatego że większość moich kolegów nie była mi znana, ale po tej wstępnej obserwacji uznałem, że to są bardzo zdolni ludzie i nasza praca zapowiada się ciekawie. Z odcinka na odcinek znalazłem potwierdzenie tego i praca przyniosła właściwe efekty - wspomina.

Oglądalność i popularność
Tymi efektami było spore powodzenie serialu, już na samym początku. Czy grający Edwarda Kubisa Marek Włodarczyk spodziewał się tego? - Tak - odpowiada pewnie, ale po chwili wybucha śmiechem. - Żarty na bok, rzeczywiście odnieśliśmy duży sukces, dlatego, że przy emisji pierwszych odcinków mieliśmy oglądalność rzędu trzystu tysięcy widzów, później sięgnęło to miliona i cyfry znów się powiększyły i osiągnęliśmy nawet dwa i pół miliona, co jest bardzo dobrym wynikiem - wyjaśnia aktor, ciesząc się dodatkowo z silnej grupy fanów produkcji.

Gliniarze w akcji
„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” to serial opowiadający o grupie policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego we Wrocławiu, którzy zajmują się sprawami najcięższych przestępstw, takich jak: zabójstwa, napady czy handel narkotykami. Fabuła koncentruje się na pracy par policjantów, stanowiących zespoły dochodzeniowe, i prowadzonych przez nich śledztwach. Rozbudowane wątki osobiste pierwszoplanowych postaci ukazują ich życiowe perypetie i uczuciowe komplikacje. Dynamiczną akcję podkreślają zastosowane techniki realizacji, m.in. zdjęcia nakręcone przy pomocy dronów. Akcja serialu toczy się głównie we Wrocławiu - na ulicach tego miasta, na miejscach zbrodni, podczas policyjnych interwencji oraz na komendzie policji.

„Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” od 8 stycznia w poniedziałek o godz. 22:00 i 23:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)