2023-08-23

„Misjonarz”: Współczesny western z klasycznym morałem

0

Dolph Lundgren jako wymierzający sprawiedliwość nowoczesny kowboj na motorze. Pogrzeb przyjaciela sprowadza mężczyznę do miasteczka terroryzowanego przez bandytów. Czy śmierć na pewno była wypadkiem, jak utrzymują władze? A może rację ma rodzina zmarłego, która chce wziąć odwet na winnych? Emisja filmu „Misjonarz” w czwartek 28 września o godz. 22:00 i czwartek 5 października o godz. 22:00 w Polsacie.

Tajemniczy zgon
Ryder przybywa na Harleyu-Davidsonie do małego miasteczka gdzieś w Teksasie na pogrzeb swojego najlepszego przyjaciela, J.J.-a, który był Indianinem, rdzennym mieszkańcem tych ziem. Nancy, siostra zmarłego mówi, że utopił się w rzece, ale nastoletni syn mężczyzny, Junior nie wierzy w tę wersję wydarzeń i obwinia lokalnego o zlecenie zabójstwa przedsiębiorcę Johna Reno. Również ojciec zmarłego, Biały Jeleń, podejrzewa, że było to morderstwo i pragnie zemsty.

Sprawa do rozwiązania
Miejscowy szeryf każe Ryderowi zaraz po pogrzebie wynosić się z miasta, ale bohater nie słucha „rady” miejscowego stróża prawa. Nie ulega też grupie bandytów nasłanych przez Reno. Wkracza w małomiasteczkową społeczność, by położyć kres obecnej w niej tyranii. Uzbrojony w Biblię, legendarny motocykl i głód zemsty, mężczyzna postanawia wymierzyć sprawiedliwość oprawcom, którzy zabrali mieszkańcom wywalczoną przed laty wolność.

Obsada i ekipa
Dolph Lundgren jest zarówno odtwórcą postaci tytułowej, jak i współscenarzystą i reżyserem tego filmu. Szwedzki aktor zrobił karierę na całym świecie jako gwiazdor kina akcji i mistrz wschodnich sztuk walki. A debiutował na dużym ekranie rolą radzieckiego żołnierza w jednym z filmów o przygodach Jamesa Bonda „Zabójczy widok”. W filmie partnerują mu Chelsea Ricketts, Kateri Walker, James Chalke, John D. Montoya, Matthew Tompkins i August Schellenberg.

„Misjonarz” w czwartek 28 września o godz. 22:00 i czwartek 5 października o godz. 22:00  Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)