2023-08-14

„Supertata”: Obyczajowa komedia o dojrzałości i miłości

0

Adam Sandler w roli mężczyzny, który sam siebie zaskakuje w roli ojca z przypadku. Opieka nad rezolutnym chłopcem zmienia go bardziej, niż mógł przypuszczać. Film, który nie został dobrze przyjęty przez krytyków, za to podbił serca widzów na całym świecie. „Supertata” w niedzielę 4 lutego 2024 roku o godz. 15:05 w Polsat Seriale.

Życiowy zakręt

32-letni Sonny Koufax z Nowego Jorku nie ma najmniejszej ochoty, żeby się ustatkować. Pewnego dnia do jego drzwi puka pięcioletni Julian. Rezolutny dzieciak oświadcza, że jest synem Kevina, współlokatora Sonny’ego. Ponieważ wyjechał on w podróż służbową do Chin, kolega postanawia zaopiekować się chłopcem. Robi to głównie po to, żeby zaimponować swojej dziewczynie, Vanessie, która oskarża go o brak dojrzałości. Jednak wkrótce lekkoduch odkrywa, że pokochał tego pięciolatka, jakby był jego biologicznym synem. Z pomocą uroczej prawniczki Layli staje do walki o prawo do opieki nad Julianem...

Mieszane opinie
Supertata to komedia, która odniosła niebywały sukces w kinach USA. Krytycy wyraźnie nie byli zachwyceni tym filmem, co zaowocowało nominacjami do pięciu Złotych Malin. Jednak najważniejsze, że publiczności bardzo podobał się i w 2000 roku otrzymał nagrodę People’s Choice - Kryształową Statuetkę w kategorii: Ulubiona komedia.

Reżyser i obsada
Reżyserii filmu podjął się Dennis Dugan, znany z wielu kontrowersyjnych i nieco wulgarnych komedii z gwiazdorskimi rolami Adama Sandlera, m. in. takimi jak „Farciarz Gilmore”, „Nie zadzieraj z fryzjerem”, „Żona na niby”, „Duże dzieci” oraz „Państwo młodzi: Chuck i Larry”. W roli tytułowej ponownie Adam Sandler, któremu partnerują bliźniacy Cole Sprouse i Dylan Sprouse w roli Juliana, a także Joey Lauren Adams, Jon Stewart, Kristy Swanson i Rob Schneider.

„Supertata” w niedzielę 4 lutego 2024 roku o godz. 15:05 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)