2023-07-10

Maciej Bieliński o serialu komediowym „Sługa Narodu”

0

Kulisy powstawania przebojowej produkcji z Marcinem Hycnarem w roli głównej. Co reżyser zdradza o polskiej wersji i jak różni się ona od oryginału, dzięki której na Ukrainie popularność zyskał Wołodymir Zełenski? Maciej Bieliński ujawnia także, czy w serialu znalazły się odniesienia do aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. „Sługa Narodu” od 11 lipca we wtorek od godz. 18:00 w Polsat Seriale.

Oglądaj Sługa Narodu online na polsatboxgo.pl.

Wersja, a nie kopia
Ukraiński serial cieszył się tak ogromną popularnością, że doczekał się trzech sezonów i filmowej wersji fabularnej, a wcielający się w główną rolę Wołodymir Zełenski wyrósł na prawdziwą gwiazdę. Po czterech latach od premiery fikcja zamieniła się w rzeczywistość i w 2019 roku aktor został prezydentem Ukrainy. Czy polska wersja to dokładna kopia, czy artystyczne odniesienie do aktualnych wydarzeń u nas w kraju? - Problemy, o których opowiadamy, perspektywa polityczna Ukrainy, gdy powstawał serial, jest inna, więc momentami odskakujemy od oryginału i proponujemy swoje rozwiązania - twierdzi Maciej Bieliński. - Ale staramy się być blisko pierwotnej wersji - zdradza.

Prawdziwa fikcja
Reżyser przestrzega tych, którzy w serialu doszukują się jakiegoś komentarza do bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Jak mówi, produkcja opowiada o normalnym człowieku, który znalazł się w nieoczekiwanej sytuacji i ma w związku z tym liczne przygody. - Pokazujemy, jak ktoś normalny, dobry i uczciwy stara się w tej polityce znaleźć miejsce dla siebie - podsumowuje.

Akcja serialu „Sługa Narodu”
Główny bohater, Ignacy Konieczny, jest lubianym nauczycielem i porządnym człowiekiem. Gdy zostaje prezydentem, odrzuca wszelkie przywileje oraz wygody i nadal dojeżdża do pracy rowerem. W polskiej wersji serialu w roli głównej Marcin Hycnar. Poza nim i Danutą Stenką w obsadzie także m.in. Krzysztof Dracz, Dorota Kolak, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska i Izabela Dąbrowska. Za reżyserię odpowiada Maciej Bieliński, a nadzór artystyczny nad produkcją sprawuje Okił Khamidow.

  

„Sługa Narodu” od 11 lipca we wtorek od godz. 18:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)