2023-04-17

„Jumanji”: Robin Williams w kultowym filmie przygodowym

0

Tajemnicza, dosłownie wciągająca gra, która jest kluczem do przerażającego, równoległego świata dżungli. Film przygodowy z elementami fantastyki, a także „opowieść zabawna, trochę straszna, ale i odrobinę melancholijna”, jak mówił grający główną rolę komik. Film ten robi wrażenie także dzięki efektom wizualnym. „Jumanji” w niedzielę 5 listopada o godz. 13:10 w Polsat Seriale.

Groźna rozgrywka
Historia rozpoczyna się w 1969 roku, kiedy to - niczym w ponurym horrorze - dwunastoletni chłopiec, Alan Parrish nie wierząc własnym uszom słyszy dźwięk tam-tamów dobywający się z ziemi. Pracujące w tym miejscu koparki wydobywają na światło dzienne tajemnicze, drewniane pudełko, które Alan nieopatrznie zabiera ze sobą. W domu, razem z przyjaciółką Sarą otwiera je i znajduje wewnątrz zwykłą grę planszową z pionkami, przypominającą pospolitego Chińczyka. Ale gdy tylko zaczynają w nią grać, Jumanji ujawnia swoje niezwykłe, z piekła rodem właściwości. Już po pierwszym rzucie kostką Alan i Sara zdają sobie sprawę, że wokół nich dzieje się coś dziwnego, niesamowitego: zostają wchłonięci przez dżunglę. Przestraszona Sara ucieka, pozostawiając Alana na pastwę dzikich bestii.

26 lat później
Do opuszczonego domu, w którym przed laty mieszkała rodzina Parrishów, wprowadza się dwójka dzieci: Judy i Peter, których rodzice zginęli w wypadku samochodowym i którymi opiekuje się od tej pory ich ciotka Nora. Pierwszego dnia po przybyciu, Peter znajduje na strychu nietoperza, co jest o tyle zaskakujące, że osobniki tego gatunku występują jedynie w Afryce. Wkrótce on również słyszy tajemnicze tam-tamy i odkrywa grę Jumanji. Razem z Judy zasiadają do gry i historia się powtarza.

Wrota zostały otwarte
Najpierw w pokoju pojawiają się chmary moskitów, potem stado małp zabiera się do demolowania domu, a przy trzecim rzucie kostką w okolicy zaczyna grasować lew. W ślad za olbrzymich rozmiarów kotem przybywa też Alan Parrish (Robin Williams), już jako dorosły mężczyzna. Ponad dwadzieścia lat spędził w dżungli i raczej przypomina Tarzana, niż dobrze wychowanego chłopca, jakim był w przeszłości. Wyjawia oniemiałym młodym graczom, że aby ujarzmić Jumanji, trzeba ostatecznie zakończyć podjętą przed laty rozgrywkę i w tym celu odszukać czwartego uczestnika rozgrywki sprzed lat: jego przyjaciółkę, Sarę. Szalona zabawa rozpoczyna się na nowo, ze zdwojoną mocą...

Ekipa i obsada
Reżyser filmu Joe Johnston jest twórcą również takich hitów jak „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”, „Park Jurajski III”, „Hidalgo - ocean ognia” czy „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie”. W obsadzie widzowie zobaczą Robina Williamsa w roli zagubionego na lata w dżungli Alana Parrisha, a także Kirsten Dunst („Wywiad z wampirem”, „Spiderman”) oraz Bonnie Hunt, Bradley Pierce, Bebe Neuwirth.

„Jumanji” w niedzielę 5 listopada o godz. 13:10 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)