2023-03-14

„Szeptunka”: Problemy, którym może zaradzić tylko magia

0

Znaczące sny, niejasne przeczucia czy serie niepowodzeń ludzie często składają na karb przypadku. Niektórzy jednak wierzą, że złą passę można odwrócić. Jak to zrobić, wie Baba Lyuba, starsza niewidoma kobieta, która pomaga innym udobruchać los. Historie osób, które wierzą w jej moce i proszą o pomoc, przedstawia ukraiński serial. „Szeptunka” od 18 marca w sobotę od godz. 9:00 w Polsat Seriale.

Szeptunka, czyli zamawiaczka
Główną bohaterką serialu jest obdarzona mocami niewidoma Baba Lyuba. Wierzy się, że szeptunki (w Polsce nazywane też szeptuchami czy zamawiaczkami) mają mądrość swoich przodków i korzystając z modlitwy, ziół, rytuałów i symbolicznych ofiar potrafią zmieniać losy ludzi. Kobieta dzięki znakom i specjalnej wiedzy pomaga im chronić siebie i swoich bliskich przed przeciwnościami losu.

Młoda krew
W kontakcie ze światem zewnętrznym Szeptunce pomaga jej wnuczka, Katya. Dziewczyna prowadzi bloga, na którym opowiada historie osób szukających pomocy u babci. Dzieli się także jej mądrością: dlaczego nie można wziąć monet w prezencie, jak lustro w sypialni może zniszczyć najsilniejsze małżeństwo i dlaczego bałagan w domu może być niebezpieczny. Czego nie dawać kobiecie? Jakich rzeczy nie należy pożyczać? Szeptunka widzi świat lepiej niż widzący!

Historie ludzi
Ukraiński projekt o tytule oryginalnym „Slipa” opiera się na prawdziwych losach. Już w pierwszych odcinkach widzowie poznają historie kobiety przekonanej, że jej trener fitnessu jest reinkarnacją jej dawno zmarłego męża, młodej dziewczyny, której, jak twierdzi Szeptucha, jeden z prezentów przyniósł złą passę życiową, oraz ciężarnej, którą dręczą koszmary o jej nienarodzonym dziecku. Jak pomoże im mądra kobieta, do której zwracają się o pomoc?

  

„Szeptunka” od 18 marca w sobotę o godz. 9:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)