2023-02-27

„Mała syrenka”: Zupełnie inna wersja słynnej baśni Andersena

0

Intrygujący film przygodowy nawiązujący do motywów słynnej bajki dla dzieci, ale opowiadający zupełnie inną historię. Uwięziona w cyrku syrena, tajemnicze lekarstwo na wszelkie choroby i młody reporter, który chce rozwikłać sprawę. Czy to możliwe, że panaceum nie jest oszustwem i wyleczy jego siostrzenicę? „Mała syrenka” w niedzielę 5 marca o godz. 12:45 w Polsat Seriale.

Akcja daleka od bajki

Jest początek dwudziestego wieku. Cam Harrison jest młodym reporterem. Martwi się o zdrowie swojej siostrzenicy, Elle, która cierpi na niezdiagnozowaną chorobę płuc. Szef przydziela mu sprawę cyrkowego magika, o nazwisku Locke, który twierdzi, że ma dostęp do leczniczej syreniej wody. Dziennikarz jest sceptyczny, ale razem z Elle odwiedzają cyrk w Mississippi, gdzie znajdują uwięzioną w szklanym zbiorniku syrenę. Po rozmowie z osobami, które miały być uleczone po zażyciu wody, Cam jest przekonany, że mikstura jest oszustwem, podobnie jak trzymana w niewoli istota. Ale czy na pewno?

Obsada filmu
W głównych rolach występują znany między innymi z filmów „Opowieści Narni” William Moseley i Poppy Drayton („Kroniki Shanarry”). W jednej z drugoplanowych ról zdobywczyni Oscara Shirley MacLaine. W filmie występują też Armando Gutierrez, Loreto Peralta i Gina Gershon.

„Mała syrenka” w niedzielę 5 marca o godz. 12:45 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)