2022-11-07

Premiera serialu komediowego „Święty” w Polsat Seriale

0

Zabawne i zaskakujące perypetie sołtysa Białacha i barwnej społeczności Uroczyska. Ta produkcja zapewnia widzom doskonałą rozrywkę: pełne emocji zwroty akcji, prawdziwie miłosne historie i intrygi rodem z rasowego kryminału, przede wszystkim świetne postacie w wielu dowcipnych sytuacjach. „Święty” od 8 listopada we wtorek od godz. 18.00 w Polsat Seriale.

Główne postacie
„Święty” to komedia obyczajowa, której akcja rozgrywa się w podwrocławskim Uroczysku. Zbiorowym bohaterem tego serialu jest barwna lokalna społeczność z sołtysem Mikołajem Białachem, miejscowym rekinem biznesu Kordasem, proboszczem Wojtalą i sierżantem Żbikowskim na czele. Ton w miasteczku nadają jednak panie, wśród których prym wiodą gospodyni plebanii Jolanta, oddana pacjentom lekarka Laura, posterunkowa Magda oraz przebojowe córki Kordasa: Luiza i Tamara.

Nowe wątki i postacie
W Polsat Seriale produkcja jest emitowana od szóstego sezonu. Co warto wiedzieć o tym, co się działo wcześniej? Spokój tytułowego bohatera, byłego policjanta, a obecnie sołtysa Białacha tym razem burzy przyjazd niejakiego Adriana. „Święty” staje się nadzwyczaj zazdrosny o swoją narzeczoną, Laurę.

Rodzina w odbudowie
Tymczasem Krzysztof Kordas zdradzony, okradziony i porzucony przez młodą żonę w finale poprzedniego sezonu, teraz postanawia zostać ojcem roku i nadrobić stracony czas, zacieśniając więź z córkami i wdrażając je w rodzinny biznes. W rezultacie Luiza i Tamara muszą przeprowadzić się do Uroczyska i rozpocząć pracę w przetwórni.

Perypetie służbowe i prywatne
Na posterunku policji nadchodzi czas zmian. Podkomisarz Skóra po przeszkoleniu podwładnych sierżanta Żbikowskiego, Magdy i Kuby, podejmuje decyzje personalne. Prywatnie Kubę spotyka gorący romans, natomiast Magda ma nadzieję, że po zdemaskowaniu Arlety, w jej związku z Bartoszem zapanuje miłosna sielanka.

Inni bohaterowie
Duże zmiany następują też na parafii. Na razie jednak ksiądz Wojtala, ksiądz Marek, Jolanta i organista Lucjan pochłonięci codziennymi sprawami, niczego się nie spodziewają. Do Uroczyska powraca Michał, który z powodu choroby morskiej musiał zrezygnować z rejsu na Karaibach i teraz usycha z tęsknoty za Czarną. Z kolei Zenek i Bogna zakładają salon piękności, w którym postanawiają zatrudnić francuskiego stylistę. Wróbel zaś usiłuje realizować swoje kolejne pomysły na zdobycie pieniędzy i drugiej połówki.

Barwna obsada
W tytułowej roli Mikołaja Białacha Mariusz Węgłowski. Widzowie zobaczą też Michała Milowicza (Krzysztof Kordas), Saszę Reznikowa (ksiądz Wincenty) oraz Wojciecha Dąbrowskiego (sierżant Janusz Żbikowski). W pozostałych rolach: Jolanta Niedźwiecka (gospodyni księdza), Anna Iberszer (Laura), Klaudia Sokołowska (Luiza), Kaja Walden (Tamara), Joanna Kupińska (podkomisarz Skóra), Elżbieta Trzaskoś (posterunkowa Magda Piątkowska), Mateusz Dymidziuk (policjant Kuba Kos), Maciej Brzoska (Bartosz), Przemysław Cypryański (ksiądz Marek), Mariusz Gagatek (organista Lucjan), Pamela Płachtij (barmanka Małgosia „Czarna”), Mariusz Dzyruk (kucharz Michał), Tomasz Oświeciński (Zenek), Olga Szomańska (Bogna), Kazik Mazur (Wróbel) oraz gościnnie: Rafał Cieszyński, Krzysztof Ibisz, Bartek Żukowski.

  

Serial „Święty” od 8 listopada we wtorek od godz. 18:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)
Komentarze