2022-08-11

„Szósty dzień”: Zobacz kultowy thriller fantastyczno-naukowy

0

Arnold Schwarzenegger jako ofiara eksperymentów z klonowaniem i kradzieży tożsamości. Widowiskowy film fantastyczno-naukowy o przyszłości, w której ludzie eksperymentują na zwierzętach, modyfikują geny, ale klonowanie ludzi pozostaje nadal tabu. Tak się przynajmniej wydaje… Emisja filmu „Szósty dzień” 12 maja 2024 roku o godz. 0:15 w Polsat Seriale.

Przyszłość klonowania
Świat w niedalekiej przyszłości. Inżynieria genetyczna pozwala już na ciągłe manipulacje w DNA żywych organizmów. Jedzenie mięsa klonowanych zwierząt i modyfikowanych roślin jest codziennością. Jednak klonowanie ludzi na mocy tak zwanego prawa „szóstego dnia” jest wciąż surowo zabronione.

Podwójna tożsamość
Adam Gibson, doświadczony pilot i szanowany ojciec rodziny, odkrywa, że padł ofiarą nielegalnego eksperymentu, a jego miejsce zajął człowiek, który wygląda i zachowuje się zupełnie jak on. Ścigany przez bezwzględnych zabójców Adam trafia na trop korporacji, która wbrew prawu klonuje ludzi, czerpiąc z tego krociowe zyski. Wkrótce jej szefowie przekonają się, że sklonowali niewłaściwego człowieka, bo Adam Gibson nie ma zamiaru poddać się bez walki.

Obsada i twórcy
W roli głównej mistrz kulturystyki, aktor, gubernator Kalifornii w jednej osobie, czyli Arnold Schwarzenegger. Partneruje mu znany z filmów „Niezgodna”, „Ostatni samuraj” i „Uwierz w ducha” oraz seriali „Prawnicy z miasta aniołów”, „Dexter” i „Jej szerokość Afrodyta” Tony Goldwyn. Film wyreżyserował Robert Spottiswoode, twórca takich hitów jak „Turner i Hooch”, „Air America”, „Jutro nie umiera nigdy” oraz „48 godzin”.

Thriller „Szósty dzień” w nocy z soboty na niedzielę 12 maja 2024 roku o godz. 0:15 w Polsat Seriale.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)