2022-07-29

Najlepsze „medical drama”. Poleca serialowa „Dr Emma”

0

W ofercie Polsat Seriale są produkcje opowiadające o pracy lekarzy. Stomatolog dr n. med. Emma Kiworkowa, która sama jest bohaterką serialu dokumentalnego o pracy kliniki rozwiązującej trudne i ciekawe przypadki medyczne ocenia takie serie jako widz i jako lekarz. Jedna z nich wpłynęła nawet na decyzje życiowe jej córki.

Medical drama
Zanim została „Dr Emmą” z serii pokazywanej w Polsat Cafe i Polsacie, Emma Kiworkowa była fanką dobrych produkcji z gatunku „medical drama”. To seriale pokazujące pracę lekarzy. Przedstawiają realne przypadki medyczne i ich leczenie lub ich fabularyzowaną wersję z dodatkowymi wątkami dotyczącymi prywatnego życia lekarzy.

Dlaczego „Dr Emma”?
Taki przystępny sposób pokazywania możliwości medycyny podobał się lekarce. - Brałam udział w kilku programach związanych z metamorfozami jako ekspert. Później, w trakcie któregoś ze spotkań zapytano mnie, czy nie chciałabym zrealizować podobnego projektu, ale związanego stricte ze stomatologią. Pomyślałam, że można dotrzeć z uświadamianiem problemów stomatologicznych do szerszej grupy ludzi - mówi.

Warto obejrzeć
Zapytana o to, jakie seriale ogląda, Emma Kiworkowa od razu wymienia właśnie seriale medyczne: dokumentalny „Skin Decisions” i fabularny, znany z anteny Polsat Seriale „The Good Doctor”. Z kolei serial „New Amsterdam” oglądała czasem ze swoją najstarszą córką. - Ona obejrzała całość i tak jej się spodobało to, co zobaczyła, że podjęła decyzję, aby w przyszłości zostać lekarzem - opowiada z dumą Dr Emma. - Seriale potrafią więc być dobrym motywatorem w życiu - dodaje.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)
Komentarze