2022-07-05

„Ania z Zielonego Wzgórza”: Filmowy klasyk w Polsat Seriale

0

Klasyczna seria powieści o Annie Shirley już od ponad stu lat wzrusza i bawi pokolenia dziewcząt i chłopców. Ta ekranizacja opowieści jest wierna jej duchowi, doskonałą rozrywką dla całej rodziny. Seria filmów na podstawie książek Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” co tydzień w niedzielę o godz. 13:00 w Polsat Seriale.

Historia Ani
Tytułowa bohaterka, Ania Shirley, osierocona jako niemowlę po latach tułaczki po sierocińcach zostaje przygarnięta przez samotne rodzeństwo w średnim wieku, Mateusza i Marylę Cuthbertów. Trzynastolatka w końcu doświadcza miłości i ciepła domowego ogniska, zaczyna chodzić regularnie do szkoły, poznaje dzieci w swoim wieku.

Obsada filmu
Megan Follows doskonale odtworzyła tytułową postać filmu. Ania jest osobą o wybujałej wyobraźni, ale inteligentną i ambitną. Jest też impulsywna, roztrzepana, uparta i przewrażliwiona na punkcie swoich rudych włosów. Łatwo nawiązuje kontakty i wzbudza sympatię, ale równie łatwo popada w tarapaty. W pozostałych rolach występują Megan Follows, Colleen Devhurst, Richard Farnsworth, Jonathan Crombie, Patricia Hamilton, Marilyn Lightstone i Shuyler Grant.

Przyjaciele od serca
Wychowana na romantycznych powieściach dziewczynka o marzycielskim usposobieniu zyskuje przyjaciółkę od serca w osobie koleżanki z klasy, Diany Barry. Również Mateusz niemal natychmiast staje się jej przyjacielem i sprzymierzeńcem. Nawet Maryla, która wyznaje zasadę surowego wychowania dzieci i nie potrafi okazywać uczuć, ostatecznie okazuje się pokrewną duszą Ani.

Nagradzana ekranizacja
Film telewizyjny „Ania z Zielonego Wzgórza” był wielokrotnie nagradzany. Producenci dostali Emmy, czyli telewizyjny odpowiednik Oscara dla najlepszej produkcji dla dzieci, a scenarzyści byli nominowani za adaptację powieści. Produkcja ma też dziewięć nagród Gemini, między innymi za scenariusz, zdjęcia, kostiumy, dla aktorki pierwszoplanowej i aktorów drugoplanowych oraz wiele w pełni zasłużonych innych nominacji i nagród.

„Ania z Zielonego Wzgórza” co tydzień w niedzielę o godz. 13:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)