2022-06-15

9 ciekawostek o „Chirurgach” na premierę 9. sezonu serialu

0

Produkcja, która dostała ponad 80 prestiżowych nagród, w tym 4 Emmy i 240 nominacji do najważniejszych telewizyjnych wyróżnień. Przede wszystkim to znakomity dramat medyczny, który zdobył miliony fanów na całym świecie. Są jednak fakty, których nie znają nawet wielbiciele serii. Najciekawsze z nich zebraliśmy specjalnie dla widzów. Dziewiąty sezon serialu „Chirurdzy” od 23 czerwca 2022 roku w Polsat SERIALE.

„Chirurdzy” sezon 9.
Dramatyczny finał ósmego sezonu serialu o lekarzach Seattle Grace Hospital, w którym doszło do katastrofy lotniczej, to dopiero początek kolejnych problemów. Meredith, Derek, Cristina, Mark i Arizona przeżyli feralny lot, ale czekają ich jeszcze skutki tej tragedii. Czy udźwigną ten ciężar, dodatkowo próbując poradzić sobie z problemami w życiu osobistym i zawodowym?

Ciekawostki o serialu
• Serial oryginalnie miał nosić tytuł „Komplikacje”. Angielski tytuł serialu, „Grey’s Anatomy”, to połączenie nazwiska Meredith Grey i jednocześnie nawiązanie do popularnego podręcznika anatomii napisanego przez Henry’ego Gray’a.

• Scenarzystka Shonda Rhimes miała jasną wizję tego jak skończy się serial. Odniósł on jednak taki sukces, że wykorzystała fragmenty pomysłu w scenariuszu i opracowała nowe zakończenie. Na razie oczywiście go nie ujawniła.
• Każdy odcinek nosi tytuł zaczerpnięty z popularnej piosenki. Wielokrotnie zapożyczano go z twórczości R.E.M. i The Beatles.

• W scenariuszu jedyną postacią z opisem wyglądu była Miranda Bailey. Miała to być drobna blondynka z loczkami, a gra ją znacznie odbiegająca od tej charakterystyki Chandra Wilson.
• Patrick Dempsey, zanim został zaangażowany do roli doktora Shepherda, brał udział w castingu do roli doktora House’a.

• Na czepku chirurgicznym Dereka zawsze jest wzór promów - doktor Shepherd często mówi o swoim zamiłowaniu do nich.
• Postaci Alexa nie było w oryginalnym scenariuszu pilota serialu, dodano go dopiero po zdjęciach, więc sceny z jego udziałem zostały nakręcone osobno lub wprowadzone cyfrowo.

• Doktor Addison Shepherd miała pojawić się tylko w kilku odcinkach, ale ponieważ bardzo spodobała się widzom Kate Walsh, weszła na stałe do obsady.
• Wielu scenom picia porannej kawy przed szpitalem lub kończenia nocnej zmiany towarzyszy wschód słońca nad oceanem. W rzeczywistości w pokazywanym miejscu słońce zachodzi.

„Chirurdzy” sezon 9. od 23 czerwca 2022 roku w Polsat SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)
Komentarze