2021-08-26

Poznaj bohaterów nowego serialu „Wikingowie”

0

Hitowa produkcja w piątek, sobotę i niedzielę na antenie POLSAT SERIALE. „Wikingowie” to galeria niesamowitych postaci, bohaterów zarazem okrutnych i wspaniałomyślnych, pełnych pasji - w znakomitej aktorskiej obsadzie. Ta serialowa premiera to podróż do ekscytującego starożytnego świata. Pierwsza seria opowiada o najodważniejszych i najbardziej przerażających wojownikach w historii! Jakie naprawdę są postaci? Oto oni!

Ragnar (Travis Fimmel):
Ragnar Lothbrok jest niespokojnym wojownikiem i człowiekiem rodzinnym, który pragnie odkrywać i poznawać nowe kraje za morzem. Jego celem jest osiedlenie swoich ludzi na bogatych, nowych ziemiach uprawnych. Teraz, gdy jest wodzem, jego ambicja napadania na nowe królestwa pozostaje niezaspokojona, także dlatego, że twierdzi, iż jego przodkiem jest norweski bóg Odyn - bóg zabitych wojowników, ale także bóg wiecznej ciekawości.

Filmografia aktora:
Na dużym ekranie Fimmela można było oglądać w głównej roli w filmie „Warcraft”, który zarobił ponad 450 milionów dolarów na całym świecie. W tym widowisku fantasy partnerowali mu: Ben Foster, Dominic Cooper i Paula Patton, a reżyserem był Duncan Jones. Wystąpił również w komedii romantycznej „Plan Maggie” u boku Julianne Moore, Ethana Hawke'a i Grety Gerwig. Inne wcześniejsze jego występy telewizyjne, to seriale: „Tarzan” i przede wszystkim „Bestia” (2009), w którym wcielił się w postać nowicjusza u boku doświadczoego agenta, którego zagrał Patrick Swayze (w swojej ostatniej kreacji aktorskiej). Inne ciekawe premiery filmowe z udziałem Travisa to: „Polegaj na mnie” („Lean On Pete”) u boku Chloe Sevigny, Steve'a Buscemi i Charliego Plummera oraz główna rola w filmie „Inversion”, do którego scenariusz napisał Paul Haggis, a także film Marka Stevena Johnsona „Finding Steve McQueen” z Forestem Whitakerem, Kate Bosworth i Williamem Fichtnerem. W przeszłości zagrał m.in. drugoplanową rolę u boku Matthew McConaughey'a jako Johnny Doran w filmie „Surfer, Dude” - komedii o surferze, przeżywającym kryzys egzystencjalny. Ponadto, w dorobku ma takie filmy niezależne, jak: „Ivory Trade”, „Needle and Restraint”, „The Experiment” z Adrienem Brodym i Forestem Whitakerem, „The Baytown Outlaws” z Billy’m Bobem Thorntonem oraz „Harodim” z Peterem Fondą. Travis Fimmel pochodzi z Echuca Victoria w Australii.

Lagertha (Katheryn Winnick):
Lagertha jest pierwszą żoną Ragnara Lothbroka. Jest jarlą (hrabiną), silną tarczowniczką i siłą, z którą należy się liczyć. Zawsze walczyła z tarczą i mieczem u boku mężczyzn. Choć los rozdzielił ją z Ragnarem, wydaje się, że bogowie muszą mieć plan, by połączyć ich z powrotem tam, gdzie ich miejsce.

Filmografia aktorki:
Entertainment Weekly ogłosił, że jej rola jako Lagerthy może być „najbardziej ekscytującą feministyczną postacią w telewizji”. Jej portret zadziornej panny z tarczą przyniósł jej kilka imponujących nominacji, w tym nominację do Critic's Choice Award dla Najlepszej Aktorki Drugoplanowej w Serialu Dramatycznym, nominację do Canadian Screen Award dla Najlepszego Występu Głównej Aktorki Dramatycznej (2014), Najlepszej Aktorki w Serialu Dramatycznym przez Women's Image Network zarówno w 2014 jak i 2015 roku oraz nominację do Golden Maple Award dla Najlepszej Aktorki w Serialu Telewizyjnym. Winnick z powodzeniem występuje również na dużym ekranie - w takich filmach, jak: „Miłość i inne używki” z Jakiem Gyllenhallem, „Zabójcy” z Ashtonem Kutcherem, a także „Stand up Guys” z Alem Pacino, Christopherem Walkenem i Alanem Arkinem. Zagrała również w komediodramacie Paula Giamattiego - „Cold Souls”. Ostatnio widzieliśmy ją w adaptacji powieści Stephena Kinga pt. „Mroczna wieża”, w której wystąpili: zdobywca Oscara Matthew McConaughey i zdobywca Złotego Globu Idris Elba. Oprócz „Wikingów”, ta aktorka ma na swoim koncie inne, ciekawe występy w telewizji - w tym role w serialach: „Person of Interest”, „House”, „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”, „Prawo i porządek” oraz „Kości”. W 2015 roku Winnick została mianowana ambasadorką marki dla luksusowej szwajcarskiej firmy zegarkowej Raymond Weil i jest obecnie twarzą ich eleganckiej i kobiecej kolekcji SHINE. Katheryn z dumą wspiera markę zegarków, która celebruje zarówno siłę, jak i piękno aktywnej, nowoczesnej kobiety na całym świecie. Oprócz aktorstwa, Katheryn Winnick jest mistrzynią sztuk walki, posiada czarny pas trzeciego stopnia w Taekwondo i czarny pas drugiego stopnia w Karate. Do 21. roku życia założyła i była właścicielką trzech szkół sztuk walki. Po ukończeniu studiów uniwersyteckich na York University w Toronto, Katheryn rozpoczęła karierę aktorską w Nowym Jorku, a następnie w Los Angeles.

Rollo (Clive Standen):
Rollo, brat Ragnara, jest impulsywny, dziki, beztroski i kompulsywny. Rollo jest zaciekłym wojownikiem, którego często przyćmiewa jego brat. Relacja między Rollo i Ragnarem jest intensywna i zawsze nieprzewidywalna. Rollo zostanie księciem Normandii po ślubie z księżniczką Gislą (córką cesarza Karola) i zostanie mianowany obrońcą Francji przed wikingami.

Filmografia aktora:
Aktor stworzył sobie silną pozycję w Hollywood, grając w kilku docenionych przez krytyków serialachtelewizyjnych. Ostatnio zagrał główną rolę w nowym, ambitnym serialu NBC - „Uprowadzona”, wyprodukowanym przez Luca Bessona i opartym na popularnej serii filmów. Oprócz „Wikingów”, Standen jest najbardziej znany z roli Sir Gawaina w oryginalnym serialu Starz pt. „Camelot”, u boku Josepha Fiennesa i Evy Green, oraz z głównej roli w serialu BBC America „Robin Hood”. Wcześniejwystąpił w dramacie „Operacja Barras”, opowiadającym o niesławnej misji SAS w Sierra Leon. W 2015 można go było oglądać w filmie „Everest” wytwórni Universal Picture, gdzie zagrał u boku Kiery Knightley, Jake'a Gyllenhaala, Robin Wright i Josha Brolina, a w 2017 roku Clive zagrał w filmie „PatientZero” u boku Natalie Dormer, Matta Smitha i Stanley’a Tucci. Standen studiował aktorstwo w National Youth Theatre, National Youth Music Theatre oraz LondonAcademy of Music and Dramatic Art. Występował w rolach teatralnych w Royal Albert Hall iShakespeare's Globe Theatre, a także w uznanym przez krytyków, wznowieniu sztuki Toma Stopparda „The Invention of Love”. Urodził się w bazie Armii Brytyjskiej w Hollywood, County Down, w Irlandii Północnej. W wieku pięciu lat przeprowadził się do Anglii. Odkrył kaskaderkę i walkę na miecze, a jako nastolatek pracował w profesjonalnym zespole kaskaderskim, doskonaląc takie umiejętności, jak: jazda konna, jousting i szermierka. Jako zapalony znawca sztuk walki, studiował również boks Muay Thai i szybko stał się niepokonanym mistrzem kraju. Obecnie mieszka w Londynie z żoną i trójką dzieci.

Athelstan (George Paul Blagden):
Athelstan, anglosaski mnich z Northumbrii, który jest rozdarty między bogami wikingów a Bogiem chrześcijańskim; jest przyjacielem i doradcą zarówno króla Ragnara, jak i króla Ecberta.

Filmografia aktora:
Angielski aktor teatralny i filmowy. Najbardziej znany jest z roli Ludwika XIV we francuskim serialu telewizyjnym „Wersal. Prawo krwi” (2015 - 2018). Zagrał także Grantaire'a w filmowej adaptacji „Les Misérables. Nędznicy” z 2012 roku. Swoją pierwszą rolę aktorską jako Andy otrzymał w filmie fabularnym „Filozofowie” (tytuł oryginalny: „After the Dark” - 2013). Ostatnio Blagden wystąpił z powodzeniem w Gielgud Theatre na West Endzie w Londynie.

Siggy (Jessalyn Gilsig):
Siggy jest wdową po jarlu Haraldsonie i kochanką Rollo - związała się z Rollo po śmierci męża, który był panem Kattegat. Nie może pogodzić się z utratą władzy, mimo to z czasem staje się przyjaciółką rodziny Lodbroka. Ginie, ratując synów Ragnara.

Filmografia aktorki:
Ta kanadyjska aktorka, obecnie już z amerykańskim obywatelstwem, najbardziej znana jest z ról: Lauren Davis w serialu „Boston Public”, Giny Russo w „Nip/Tuck”, Terri Schuester w „Glee” oraz Siggy Haraldson w serialu „Wikingowie”. Karierę rozpoczęła od pracy w dubbingu. W 1995 roku przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie wystąpiła w kilku sztukach off-Broadway. Jednak to właśnie współpraca z Davidem E. Kelley’em zaowocowała otrzymaniem głównej roli w serialu „Boston Public”.
Swojego przyszłego męża, Bobby’ego Salomona poznała jako uczennica szkoły średniej - on był rozgrywającym drużyny futbolowej. Po raz drugi spotkali się, gdy on, już jako producent filmowy, przeniósł się do Hollywood w 2002 roku. Pobrali się 1 stycznia 2005 r. i mają córkę

Król Horik (Donal Logue):
Król Horik jest władcą Danii. Zawiązuje sojusz z Ragnarem, żeby pozbyć się rywala na swoich ziemiach - jarla Borga. Ale od czasu przybycia do Kattegat spiskuje też przeciwko Ragnarowi, gdyż jest zazdrosny o jego siłę i ambicje. Horik był wielkim wojownikiem, dumnym ze swoich nordyckich przodków i wiernym nordyckim bogom. Z czasem jednak jego ciemna strona natury staje się bardziej widoczna. To kłamca i despota. Fanatyk religilny, który zwłaszcza nienawidzi chrześcijan.

Filmografia aktora:
Jest irlandzkim, urodzonym w Kanadzie, amerykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym, producentem i scenarzystą. Oprócz „Wikingów”, wystąpił w takich popularnych serialach telewizyjnych: „Synowie Anarchii”, „Uziemieni”, „Copper” oraz jako detektyw Harvey Bullock w serialu Foxa - „Gotham”. Dodatkowo, gra powracającą rolę porucznika Declana Murphy'ego w serialu NBC „Law & Order: Special Victims Unit”. W 2015 roku wystąpił w filmie sensacyjnym Adama Masseya „The Intruders”. Logue podróżuje tam i z powrotem do Killarney w hrabstwie Kerry w Irlandii, gdzie mieszka jego matka. Posiada zarówno irlandzkie, jak i kanadyjskie obywatelstwo. Ma domy w Los Angeles i w Shady Cove w Oregonie, gdzie współzałożył firmę Frison Logue Hardwood. Logue regularnie gra w amatorskiej drużynie piłkarskiej Hollywood United z Los Angeles.

Floki (Gustaf Skarsgård):
Floki jest genialnym konstruktorem statków, projektuje i buduje prototyp nowej generacji okrętów wikingów, które mogą pływać po otwartym oceanie, ale także w górę najpłytszych rzek. Bez Flokiego, Ragnar nigdy nie byłby w stanie spełnić swoich marzeń o odkrywaniu nowych lądów i nowych cywilizacji. Floki jest religijnym zapaleńcem, który wierzy w bogów ponad wszystko - w tym też w Ragnar.

Filmografia aktora:
Gustaf Skarsgård jest Szwedem, urodził się w Szkokcholmie. Ten uznany na całym świecie aktor filmowy, telewizyjny i teatralny pochodzi z aktorskiej rodziny - jego młodszy brat to Alexander Skarsgård („Czysta krew”), starsze rodzeństwo również odnosi sukcesy w filmie i telewizji, ich ojciec to Stellan Skarsgård.
Gustaf zaczął grać jako sześciolatek. Wcześnie zakochał się w tym rzemiośle i pracował przez całe dzieciństwo. W rekordowo młodym wieku 18 lat został przyjęty do sztokholmskiej Akademii Sztuk Dramatycznych. Po ukończeniu studiów w 2003 r. został członkiem zespołu Królewskiego Teatru Dramatycznego (szwedzki Teatr Narodowy). Gustaf zagrał w wielu europejskich filmach, które odniosły sukces: nominowany do nagrody Akademii Filmowej film „Zło” z 2003 r. (nominacja do Guldbagge dla najlepszego aktora drugoplanowego, najwyższego szwedzkiego wyróżnienia kinowego), „Kidz in da Hood” z 2006 r. (wygrana Guldbagge dla najlepszego aktora) oraz „Patrik, Age 1. 5” z 2008 r. (nominacja do Guldbagge dla najlepszego aktora). W 2007 r. otrzymał prestiżową nagrodę Shooting Star, przyznawaną przez Europejską Akademię Filmową. W 2010 roku powrócił do teatru, by wystąpić w „Hamlecie” w roli tytułowej, ciesząc się wielkim uznaniem krytyki. Ostatnie filmy Gustafa to: dramat historyczny „Templariusze. Miłość i krew”, kino drogi według Petera Weira „Niepokonani”, u boku Eda Harrisa i Colina Farrella, oraz nominowany do Złotego Globu i Oscara, dramat przygodowy „Kon-Tiki”.

Księżniczka Aslaug (Alyssa Sutherland):
Aslaug jest mądrą i piękną córką słynnego pogromcy smoków Sigurda i tarczowniczki Brunhildy. Aslaug obiecała Ragnarowi, że zapewni mu synów, których przepowiedziała mu starożytna Widząca - i spełniła tę obietnicę.

Filmografia aktorki:
Alyssa rozpoczęła karierę od występu w kilku niezależnych filmach, takich jak: „The Fortune Theory”, „Don't Look Up” i „Day on Fire” z Olympią Dukakis, które były pokazywane na festiwalach filmowych w Toronto i Berlinie. Na małym ekranie Alyssa pojawiła się w serialach: NBC „Law & Order: Special Victims Unit” i FOX „New Amsterdam”. Można ją również zobaczyć w telewizyjnej adaptacji bestsellerowej powieści Stephena Kinga - „Mgła”. Pochodząca z Brisbane w Australii, Alyssa zaczęła pracować jako modelka w wieku 15 lat i wkrótce potem pojawiła się na swojej pierwszej z wielu okładek „Vogue Australia”. Następnie Alyssa przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie kontynuowała karierę modelki i pojawiła się w kampaniach reklamowych m. in. Dla: Calvina Kleina, Chanel, Ralpha Laurena i Bulgari, Herb Ritts, Steven Miesel, Bruce Weber i Ellen von Unwerth. Ponadto, Alyssa pojawiła się na zdjęciach w dziesiątkach międzynarodowych magazynów, takich jak: „Vogue”, „Elle” czy „Marie Claire”. Ta uznana australijska modelka i aktorka obecnie mieszka w Los Angeles (Kalifornia).

Bjorn (Alexander Ludwig):
Bjorn Lothbrok jest synem Ragnara i Lagerthy oraz najstarszym z kilku synów Ragnara. Inteligentny i zdeterminowany, Bjorn kocha i podziwia swojego ojca ponad wszystkich ludzi. Idąc w ślady Ragnara, Bjorn pragnie sprawdzić się zarówno jako wojownik, jak i odkrywca. Po walce bez żadnej rany czy zadrapania, zyskał słynny przydomek „Bjorn Żelaznoboki.”

Filmografia aktora:
Ludwig dorastał w Vancouver w Kanadzie i po rozpoczęciu kariery aktorskiej w wieku dziewięciu lat, z sukcesami w reklamach i telewizji, dostał główną rolę Willa Stantona w przygodowym filmie akcji wytwórni 20th Century Fox pt. „The Seeker: The Dark is Rising” (2007). W 2012 roku wystąpił jako Cato, antagonista, w kasowym widowisku science-fiction „Igrzyska śmierci”. Alexander zagrał również w filmie Walt Disney Pictures „Wyścig do góry czarownic”, gdzie partnerował Dwayne'owi Johnsonowi i Carli Gugino. Ostatnio tego aktora można oglądać w: thrillerze „Blackway”, u boku Julii Stiles i Anthony'ego Hopkinsa, horrorze „Final Girl”, z udziałem Abigail Breslin i Wesa Bentleya oraz w horrorze komediowym „The Final Girls”, w którym zagrał razem z Malin Akerman i Niną Dobrev.
Jego talenty wykraczają poza aktorstwo i film, Ludwig jest utalentowanym muzykiem i zapalonym miłośnikiem przyrody. W wolnym czasie bierze udział w ekstremalnych zawodach freestyle'owych na Whistler Mountain lub surfuje na kalifornijskim wybrzeżu.

Król Ecbert (Linus Roache):
Król Ecbert jest władcą Wessex, największego z pięciu królestw w Anglii, z wielkimi planami, aby uczynić go jeszcze większym. Ecbert to wyrafinowany wizjoner, doskonale zorientowany w życiu dworskim. Ecbert zawsze przewidywał, że kiedyś będzie musiał zmierzyć się z wikingami i jest przygotowany na strategię, jak można ich wykorzystać na swoją korzyść.

Filmografia aktora:
Ten znakomity brytyjski aktor po raz pierwszy zdobył światowy rozgłos dzięki roli tytułowej w uznanym przez krytykę dramacie Antonii Bird - „Ksiądz”. W swoim dorobku ma takie filmy, jak: „Miłość i śmierć w Wenecji”, „Batman - Początek”, „Imiennik” oraz „Blind Flight”, za rolę tym filmie otrzymał nominację do nagrody BAFTA dla najlepszego aktora. Zagrał również główną rolę w filmie „Królestwo demonów”, za którą otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na Evening Standard Film Awards. Na uwagę zasługuje też jego film „ID2: Shadwell Army”, którego akcja rozgrywa się współcześnie w Holandii. Na małym ekranie Linus otrzymał nominację do Złotego Globu za rolę Roberta Kennedy'ego w filmie telewizyjnym F/X, „RFK”, a także wystąpił w dramacie historycznym HBO - „Wzbierająca burza”, za co otrzymał Złotego Satelitę dla najlepszego aktora w roli drugoplanowej. Linus grał stałego bywalca serialu NBC „Prawo i porządek” - prokuratora wykonawczego Michaela Cuttera - i powrócił w spin-offie „Prawo i porządek: Jednostka specjalna”. Zagrał również główną rolę w miniserialu Juliana Fellowesa „Titanic”. Jego bogate doświadczenie teatralne obejmuje sezony z Royal Shakespeare Company, gdzie zagrał w „Ryszardzie II” oraz „Koriolanie", wystąpił też u boku Ralpha Fiennesa w londyńskim Almeida Theatre i Brooklyn Academy of Music.

„Wikingowie” w piątek o godz. 21:00 oraz w sobotę i niedzielę o godz. 23:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)
Komentarze