2021-05-18

„W rytmie serca” od 1 czerwca na antenie Polsat Seriale

0

Pierwszy sezon popularnej produkcji w każdy wtorek od godz. 11:00. W role głównych bohaterów wcielają się znani i lubiani aktorzy: Mateusz Damięcki, Barbara Kurdej-Szatan, Maria Dębska, Piotr Polk, Dariusz Toczek, Piotr Fronczewski i Małgorzata Foremniak. Ich postaci zobaczymy na życiowym zakręcie w serialu „W rytmie serca”.

Akcja serialu toczy się w malowniczym Kazimierzu Dolnym, w którym pojawia się dr Adam Żmuda, tuż po tym jak jego błyskotliwa kariera chirurga nieoczekiwanie legła w gruzach. Pobyt przystojnego i zdolnego młodego lekarza w rodzinnym mieście będzie pełen niespodziewanych zwrotów akcji i sporej dawki adrenaliny. - Adam to człowiek głęboko moralny i przekonany o tym, że to, co robi, jest słuszne. Taki punkt wyjścia bardzo mi się podoba, ponieważ mamy do czynienia z bohaterem twardo stąpającym po ziemi z jednej strony, a z drugiej marzycielem i ideowcem. To jest chłopak, który wie, co robi - mówi Mateusz Damięcki o swojej postaci.

W nazywanym perłą renesansu Kazimierzu mieszkają pielęgniarka Marysia (Barbara Kurdej-Szatan) i policjantka Weronika (Maria Dębska). Kobiety sprawią, że serce przystojnego lekarza będzie rozdarte. Marysia okaże się być jego dawną miłością - dla niej spotkanie z Adamem będzie prawdziwym trzęsieniem ziemi. Podobnie dla seksownej Weroniki, z tą różnicą, że pani aspirant będzie chciała poznać go bliżej. To wszystko ku rozpaczy poczciwego posterunkowego Szarka (Dariusz Toczek), który skrycie podkochuje się w swojej pięknej szefowej.
- Maria, którą gram, jest silną kobietą. Do tego jest zawzięta i zbuntowana, lecz w gruncie rzeczy dobra. Nie było jej w życiu łatwo, ale świetnie sobie poradziła. Wszystko się w jej życiu komplikuje, a jej pewność siebie i zorganizowanie znikają kiedy pojawia się Adam - opowiada w jednym z wywiadów Barbara Kurdej-Szatan.

Na drodze Adama Żmudy stanie także dwóch kolegów po fachu: szanowany i dowcipny dr Michał Zych - w tej roli Piotr Fronczewski oraz partner Marii, ordynator Robert Nowakowski (Piotr Polk). Jeden zaproponuje mu pracę, a drugi wyczuje w nim konkurenta nie tylko na polu zawodowym i nie podda się bez walki. Do miasta przyjedzie także bizneswoman Olga Krajno (Małgorzata Foremniak). Będzie bardzo zainteresowana kupnem mieszkania po ojcu chirurga, o którym cała rodzina chce jak najszybciej zapomnieć. Podejrzane jest, że tak bardzo zależy jej na tej nieruchomości. Dlaczego zrobi wszystko, żeby je mieć?

Każdy z odcinków opowiada dwie odrębne historie medyczne i kryminalne zarazem, w które uwikłani są pacjenci i często wspierani przez lokalną policję lekarze. Bohaterowie serialu pomagają swoim podopiecznym nie tylko w odzyskaniu zdrowia, ale także w rozwiązaniu problemów życiowych. Serial kręcono z dużym rozmachem: zdjęcia z udziałem niemal 240 aktorów i 600 statystów trwały ponad 70 dni, w tym kilka dni zdjęć lotniczych. W serialu będziemy mogli podziwiać wiosnę, lato jesień i zimę na zapierających dech w piersiach ujęciach z przepięknego Kazimierza Dolnego.

- Szukaliśmy małego miasteczka, w którym splotą się losy naszych głównych bohaterów. Chcieliśmy miejsca z tak zwanym klimatem i przepięknymi krajobrazami, które stanowić będą naturalną scenografię naszego serialu. W tej sytuacji Kazimierz Dolny wydawał nam się naturalnym i najlepszym wyborem - wyjaśnia reżyser i współscenarzysta, Piotr Wereśniak.

„W rytmie serca” obok Mateusza Damięckiego, Barbary Kurdej-Szatan, Marii Dębskiej, Piotra Polka, Piotra Fronczewskiego, Małgorzaty Foremniak i Dariusza Toczka, występuje plejada gwiazd, a wśród nich między innymi: Zbigniew Zamachowski, Edyta Olszówka, Elżbieta Romanowska, Jarosław Boberek, Daria Widawska, Eryk Lubos, Grażyna Błęcka-Kolska, Robert Gonera, Izabela Dąbrowska, Emilia Krakowska, Grzegorz Gadziomski, Antoni Pawlicki, Radosław Krzyżowski, Anita Jancia, Joanna Jarmołowicz, Aleksandra Hamkało, Jakub Wieczorek, Michał Czernecki.

Twórcami serialu „W rytmie serca” są Tadeusz Lampka, Piotr Wereśniak i Jarosław Żamojda, którzy niejednokrotnie swoimi produkcjami podbili serca publiczności. Tadeusz Lampka (Artrama) jest producentem wykonawczym. Ma na swoim koncie uwielbiane przez miliony telewidzów seriale „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” czy „Na dobre i na złe”. Dzięki niemu pokochaliśmy takie przeboje kinowe jak między innymi „Nigdy w życiu!”, „Tylko mnie kochaj” i „Dlaczego nie!”. Reżyserem i głównym scenarzystą serialu jest Piotr Wereśniak, twórca kultowego już filmu „Kiler”. W duecie z Tadeuszem Lampką stworzył filmy: „Zakochani”, „Wkręceni” i „Wkręceni 2”, czy „Och, Karol 2”. Autorem zdjęć do „W rytmie serca” jest Jarosław Żamojda, którego praca już nie raz zyskała uznanie publiczności – był operatorem obrazu w takich serialowych produkcjach jak „Magda M” czy „Teraz albo nigdy!”. Wraz z Piotrem Wereśniakiem i Tadeuszem Lampką stworzyli film „Nie kłam kochanie” i „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Autorami scenariusza najnowszej produkcji Polsatu, oprócz Piotra Wereśniaka są także Robert Mąka, Tomasz Klimala oraz Bartłomiej Konarski.

„W rytmie serca” od 1 czerwca we wtorek od godz. 11:00 w Telewizji POLSAT SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)
Komentarze