2022-06-15

Sekrety i tajemnice serialu „Kowalscy kontra Kowalscy”

0

Komediowa seria cieszy się sympatią widzów. Akcja jest wciągająca i zaskakująca, ale czasem ciekawsze bywa to, czego widzowie nie widzą. Nietypowe wydarzenia na planie, interesujące role, w jakich muszą wystąpić aktorzy i kulisy realizacji mogą wciągnąć fanów tak samo jak perypetie bohaterów. Zebraliśmy 10 najciekawszych faktów na temat serialu „Kowalscy kontra Kowalscy”.

Oglądaj Kowalscy kontra Kowalscy online na polsatgo.pl.

Rekordowa fryzura
Grająca Jadzię Katarzyna Kwiatkowska ma w przeciwieństwie do swojej postaci naturalnie proste włosy. Zrobienie loczków zabierało każdorazowo około 40 minut pracy fryzjera, a dodatkowo na planie trzeba było jeszcze poprawiać ten efekt i to wielokrotnie.

Wypadki Piotra
Równie trudne zadanie mieli charakteryzatorzy pracujący z Piotrem Adamczykiem. Jego bohater, również Piotr, to pechowiec, który często ulega wypadkom i kontuzjom. Stłuczenia, skaleczenia, ukąszenia i inne obrażenia wymagały żmudnej i starannej pracy, aby wyglądały naturalnie i nie zmieniały się w kolejnych ujęciach.

Głośny Patryk Cebulski
Grany przez młodego aktora Janek Kowalski w jednej ze scen czwartego odcinka był przypięty do maski jadącego samochodu, który wspólnie z Nikodemem i Elą wykradli ojcu dziewczyny. Rola wymagała długiego i głośnego krzyczenia, przez co Patryk Cebulski stracił głos. Na szczęście rehabilitacja zdartych strun głosowych pozwoliła mu wrócić do zdrowia i pracy.

Lotny Piotr Adamczyk
W pierwszym odcinku widzowie mogą zobaczyć posiadłość bogatych Kowalskich z lotu ptaka, a właściwie lotu helikoptera, nowego gadżetu gospodarza. Autorem tych zdjęć jest grający go Piotr Adamczyk, który w tej scenie przejął kamerę.

Stoliczku nakryj się
Potrawy pojawiające się licznie i efektownie na stole bogatych Kowalskich to nie rekwizyty. Do serialu zatrudniono food stylistkę, czyli stylistkę żywności, która przygotowywała te piękne dania. Olbrzymim plusem dla aktorów i ekipy było to, że po zdjęciach można było je zjeść.

Ukryty talent
Marietta Żukowska gra w serialu zapaloną garncarkę Annę. Aktorka świetnie sobie poradziła z tym wyzwaniem, mimo że tych umiejętności zaczęła się uczyć zaledwie chwilę przed ujęciami. Okazało się, że ma do tego wyjątkowy talent.

Przebój ekipy
W czwartym odcinku Milana, bogata właścicielka salonu kosmetycznego daje popis swoich wątpliwych umiejętności wokalnych. Grająca ją Joanna Orleańska musiała się postarać, aby tak źle wypaść, bo prywatnie aktorka śpiewa świetnie. Przebój, który wykonała, stał się hitem, który jeszcze długo ekipa nuciła pod nosem, nawet kiedy mieli już dość.

Gwiazdor w obsadzie
W 16. odcinku pojawia się lider zespołu Boys. Namówił go na to Okił Khamidow, który wyreżyserował również część odcinków sitcomu „Świat według Kiepskich”. Marcin Miller jest fanem tej produkcji i nie odmówił twórcy serii, którą często ogląda na poprawę humoru.

Kobieta pracująca
Jadzia jest kobietą o wielu talentach, a grająca ją aktorka prawie jej dorównuje. Katarzyna Kwiatkowska sama na żywo grała na gitarze i śpiewała w jednym z odcinków. Nieco trudniej było, gdy jej bohaterka szyła na maszynie. Tu musiała nadrabiać pewnością siebie i talentem. Udawanie nie było trudne, bo krawiectwo też nie jest jej całkiem obce.

Prawdziwe łzy
W 20. odcinku wzruszone piosenką o matkach Maria i Jadzia zalewają się łzami. To wzruszenie nie było udawane. Grające je Marieta Żukowska i Katarzyna Kwiatkowska popłakały się naprawdę. - Łez było tak dużo, że starczyło nam na kilka dubli. Nie potrzebowałyśmy nawet wsparcia w ich wyciśnięciu - zdradziła serialowa Maria.

Kowalscy kontra Kowalscy w środę od godz. 18:00 w Polsat SERIALE.

#SERIALE_PAGINATION(46862 true)
Komentarze